TEXA Poland Sp. z o.o.
TEXA Poland Sp. z o.o.

TEXA Poland Sp. z o.o.

ul. Brzezińska 52A, 41-404 Mysłowice, PL

http://www.texapoland.pl

O FIRMIE

TEXA, założona w 1992 roku przez Bruno Vianello, aktualnego Prezesa, oraz jego przyjaciela Manuele Cavalli, jest dzisiaj jednym z globalnych liderów w projektowaniu, wdrażaniu oraz produkcji wielomarkowych urządzeń diagnostycznych, stacji obsługi samochodowych układów klimatyzacji, analizatorów spalin, oraz urządzeń do telediagnostyki przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, budowlanych oraz sprzętu motorowodnego.

Nowy zakład TEXA, w którym jest projektowana, produkowana i wdrażana pełna gama jej produktów powstał w 2012 roku. To 30 000 m2 powierzchni zabudowanej na obszarze 100 000 m2 terenu. Całość jest wyrazem filozofii właścicieli Spółki, przeciwdziałających wyprowadzaniu produkcji z kraju i dehumanizacji pracy. Łączy zaawansowane technicznie stanowiska pracy z bogatym zapleczem socjalnym i strefami relaksu, zbudowanymi zgodnie z duchem i architekturą lokalnej tradycji.

TEXA obecna jest na całym świecie poprzez rozległą sieć dystrybucji. Polski oddział TEXA został założony w styczniu 2008. Dostarcza na rynek polski kompletny asortyment urządzeń i usług TEXA. Oprócz najwyższej jakości nowoczesnych produktów, sprawnej i kompetentnej obsługi, TEXA Poland zapewnia swoim Klientom i dystrybutorom wsparcie w postaci doradztwa technicznego, programów szkoleniowych. Obecnie Texa Poland zatrudnia ok. 10 osób, których zadaniem jest zapewnienie bardzo sprawnej i kompetentnej obsługi klienta.

Sprawne zaplecze logistyczne zapewnia szybkie i niezawodne dostawy gotowych produktów i części zamiennych. Naprawa i konserwacja sprzętu przeprowadzane są zarówno u klienta, poprzez struktury autoryzowanych dystrybutorów, jak i w siedzibie spółki w Mysłowicach.

Texa oferuje diagnostom pojazdów kompleksowe wsparcie podczas wszystkich etapów napraw pojazdu, od analizy symptomów usterki, aż do identyfikacji właściwych części zamiennych, zapewniając szeroką gamę innowacyjnych urządzeń i usług spełniających oczekiwania klientów.