Akumulatory Motobatt

Motobatt
25.5.2020

Wielu motocyklistów uważa, że akumulator to jedynie mało istotny element potrzebny do zapalenia motocykla. Jeśli motocykl codziennie odpala, to nie ma czym zawracać sobie głowy. Czy tak jest faktycznie?

Często motocyklista przypomina sobie o tej mało istotnej rzeczy dopiero w momencie, kiedy motocykl nie odpala lub kiedy zaczynają się problemy z elektryką pojazdu. Na forach internetowych można przeczytać masę wątków na temat problemów ze „świrującym motocyklem”: a to nie odpala, a to migają kontrolki, a to wskazówki prędkościomierza i obrotomierza podskakują losowo, a motocykl nie chodzi na wszystkich cylindrach. Zaczyna się szukanie pomocy i zamartwianie się, że to na pewno jakaś poważna awaria. Jednak większość wyżej wymienionych problemów to właśnie wina tego na pozór mało istotnego akumulatora.

Jak temu zabobiegać? Dbać o akumulator i montować w motocyklu mocne, sprawdzone opcje. Należy pamiętać o odpowiednim serwisowaniu akumulatora – odpinaniu od instalacji i regularnym podładowywaniu w okresie zimowym.

Akumulatory Motobatt z oferty Auto Partner S.A. mają specyficzną budowę: 4 terminale (2 plusy, 2 minusy w serii quadflex) umożliwiają zamontowanie akumulatora w zależności od potrzeb z lewym lub prawym plusem. Niektóre z referencji posiadają specjalne podkładki dystansowe na spodzie lub z boku dzięki czemu jeden akumulator pokrywa nawet do kilkanastu modeli motocykli. Mają o 20% większy prąd rozruchowy w porównaniu z jednym z najpopularniejszych akumulatorów na świecie, są przy tym tańsze.

Oferta akumulatorów Motobatt obejmuje baterie AGM, żelowe, litowo-jonowe, wszystkie gotowe do montażu.  Dzięki regularnej procedurze konserwacji akumulatory zawsze są w 100% sprawne i przygotowane. Coraz większa popularność akumulatorów Motobatt sprawia, że pochodzą one zawsze ze świeżych dostaw. Objęte są dwuletnim okresem gwarancyjnym. W ofercie dystrybutora oprócz baterii jest również cała gama materiałów promocyjnych – stojaki Motobatt, testery, jump-startery oraz gadżety: np. kubki i parasolki.

Źródło: Auto Partner S.A.

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia