Axalta oficjalnym sponsorem zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP Team na sezon 2022

Axalta oficjalnym sponsorem zespołu MEYM na sezon 2022 Axalta Coating System

Firma Axalta (NYSE: AXTA), wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, postanowiła jeszcze bardziej zaangażować się we współpracę z zespołem Monster Energy Yamaha MotoGP Team i stała się jego oficjalnym sponsorem na sezon 2022. W tym roku walka o mistrzostwo świata MotoGP ruszyła 4 marca na torze Losail International Circuit w Katarze, a zakończy się 6 listopada 2022 r. na hiszpańskim torze Circuit Ricardo Tormo.

 

To już 13. rok strategicznej współpracy

Axalta wspiera fabryczny zespół Yamaha już 13. rok z rzędu. Tegoroczna umowa zakłada stosowanie wydajnych systemów lakierniczych Cromax – jednej z marek renowacyjnych premium firmy Axalta – na nowych wozach wsparcia, skrzynkach narzędziowych, stanowiskach roboczych i innych kluczowych elementach wyposażenia pit lane. W sezonie 2022 zespół reprezentują aktualny mistrz świata Fabio Quartararo i jego partner Franco Morbidelli.

Sprzęt obu kierowców, w tym legendarne motocykle Yamaha YZR-M1, będą transportowane po Europie w nowych samochodach ciężarowych zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP Team, które będą oznaczone logo Axalta i zostaną polakierowane z użyciem systemów lakierniczych Cromax.

Olaf Adamek, Axalta Refinish Brand Manager na Europę, Bliski Wschód i Afrykę: – Od 13 lat jesteśmy pod ogromnym wrażeniem innowacyjności zespołu, również w tym roku. Nasze zaawansowane systemy są idealne dla takiego partnera jak Yamaha. Z niecierpliwością czekamy na kolejny ekscytujący sezon MotoGP i życzymy zespołowi sukcesów w 2022 roku.  

William Favero, Marketing and Communications Manager, Yamaha Motor Racing: – Nadchodzący sezon MotoGP będzie zarówno ekscytujący, jak i niezwykle trudny, nie tylko dla kierowców i całego zespołu - ciężar będzie spoczywał również na sprzęcie i samochodach zespołowych, które będą odpowiadały za transport maszyn i wyposażenia po całej Europie. Dlatego też z przyjemnością kontynuujemy współpracę z firmą Axalta i marką Cromax już 13. rok z rzędu. Potrzebujemy niezawodnego dostawcy lakierów, który będzie nam pomagał na każdym kroku emocjonującej walki o mistrzostwo świata.

Więcej informacji o firmie Axalta oraz marce renowacyjnej Cromax można znaleźć na stronach www.axalta.pl i www.cromax.pl. Więcej informacji na temat zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP Team można znaleźć na stronie www.yamahamotogp.com.

Źródło: Axalta Coating Systems

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę