Barreda i Honda wygrywają pierwszy odcinek Dakaru

Honda
8.1.2019

Joan Barreda z ekipy Monster Energy Honda Team wygrał pierwszy odcinek specjalny 41. edycji Rajdu Dakar. Z trzecim czasem na metę próby w Adrenarena de Paracas niedaleko Pisco wpadł jego zespołowy kolega, Ricky Brabec. W czołówce znaleźli się także Benavides, Cornejo i Goncalves.

Otwierający stawkę czołowych motocyklistów Kevin Benavides długo znajdował się na pierwszej pozycji, ale zakończył dzień z ósmym czasem, tuż przed zespołowym kolegą, Jose Ignacio Cornejo. Paulo Goncalves był jedenasty.

– Jestem bardzo zadowolony z takiego początku – powiedział Barreda. – To był krótki, ale bardzo szybki odcinek. Narzuciłem dobre tempo i nie popełniałem błędów. Na początku zawsze trudno jest złapać rytm, ale od dwudziestego kilometra zacząłem przyspieszać. Teraz czas przygotować się do długich odcinków. Musimy utrzymać koncentrację, bo drugi etap będzie szybki i łatwo się będzie zgubić.

Pierwszy odcinek, ze startem w stolicy Peru, Limie i metą na przedmieściach Pisco liczył 332 km, z czego tylko 84 odcinka specjalnego. Aż 80% trasy prowadziło jednak przez wydmy. We wtorek na motocyklistów czeka wyjątkowy etap, bowiem na liczącą 554 km trasę z Pisco do San Juan de Marcona ruszą przed nimi kierowcy samochodów. Nawierzchnia odcinka specjalnego o długości 342 km z pewnością będzie więc pełna kolein.

Źródło: Honda

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę