Biesiekirski punktuje w Jerez

Biesiekirski punktuje w Jerez

Piotr Biesiekirski zakończył trudny weekend w hiszpańskim Jerez de la Frontera, zyskując 6pozycji, przebijając się na 9. miejsce i sięgając po kolejne w tym roku punkty podczas niedzielnego wyścigu 4. rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2.

Po udanych treningach sobotnie kwalifikacje nie poszły po myśli 20-latka z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic.

Jedyny Polak w stawce musiał rozpoczynać niedzielny wyścig z piętnastej pozycji, ale szybko przebił się do pierwszej dziesiątki, kończąc zmagania na dziewiątym miejscu i awansując na jedenastą lokatę w klasyfikacji generalnej sezonu.

Dwa kolejne wyścigi odbędą się już za dwa tygodnie w portugalskim Portimao.

– Kończę weekend w Jerez z dużym niedosytem – mówi Piotr Biesiekirski. – Po dobrze przepracowanych treningach sobota kompletnie nie poszła po naszej myśli. Problem techniczny i wywrotka podczas kwalifikacji oznaczały dopiero piętnaste pole startowe, ale mimo wszystko liczyłem na udany wyścig. Po starcie szybko przebiłem się do pierwszej dziesiątki, z czego jestem całkiem zadowolony, ale później brakowało mi nieco tempa, aby zbliżyć się do grupy przede mną. We znaki dawał mi się także bark, który poobijałem podczas wywrotki, ale do wyścigów w Portimao nie powinno to już być problemem.

Źródło: Media4Racing Michał Fiałkowski

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę