Biesiekirski rozpoczyna sezon mistrzostw Europy Moto2

Biesiekirski rozpoczyna sezon mistrzostw Europy Moto2

Już 8 maja Piotr Biesiekirski rozpocznie sezon motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2 od dwóch wyścigów w Portugalii.

20-latek na tor na przedmieściach Estoril wróci na początku maja zaledwie tydzień po udanych, oficjalnych testach, podczas których przez dwa dni pokonał ponad 120 okrążeń w zmiennych warunkach.

Dla jedynego Polaka w stawce motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 będzie to czwarty sezon startów w pełnym cyklu tej prestiżowej serii. W tym roku zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic dosiądzie jednak nowego motocykla.

Prototypy napędzane silnikami Hondy zastąpią bowiem maszyny napędzane jednostkami napędowymi Triumpha o zupełnie innej charakterystyce. Na takim motocyklu Biesiekirski wystartował już rok temu w trzech wyścigach mistrzostw świata Moto2 z tzw. „dziką kartą”.

W ramach mistrzostw Europy Moto2 obędzie się w tym roku jedenaście wyścigów. Zmagania będą podzielone na siedem weekendów wyścigowych na najsłynniejszych torach MotoGP i Formuły 1 Półwyspu Iberyjskiego, jak hiszpańskie Circuit de Barcelona-Catalunya, Circuit Ricardo Tormo w Walencji, Motorland Aragon i Circuito de Jerez oraz portugalskie tory w Estoril i Portimao.

Niedzielne wyścigi pierwszej rundy ME Moto2 w Estoril odbędą się odpowiednio o godzinie 13:00 i 16:00 polskiego czasu. Każdy z nich będzie liczył po 18 okrążeń. Do walki stanie aż 36 zawodników z całego świata.

Zmagania tradycyjnie będzie można oglądać na YouTubie na oficjalnym kanale Finetwork FIM JuniorGP. Niedzielna relacja zaplanowana jest pod adresem https://youtu.be/cI-rbYTLTFs.

– Nie mogę się doczekać pierwszych wyścigów sezonu mistrzostw Europy Moto2 – mówi Piotr Biesiekirski. – Rok temu byłem w Estoril bardzo szybki, a testy w tym tygodniu poszły bardzo dobrze, dlatego liczę na udany weekend. Ten sezon oznacza dla nas nowe wyzwanie z uwagi na zmianę motocykli, ale miałem już okazję ścigać się prototypem Kalexa z silnikiem Triumpha w MŚ Moto2, dlatego wiem mniej więcej, czego się spodziewać. Stawka jest w tym roku bardzo liczna, dlatego wszystko jest możliwe. Po dwóch nietypowych sezonach liczę także, że w tym roku znów spotkam na torach wielu polskich kibiców, których doping zawsze jest dla mnie ogromną motywacją.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

Źródło:

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę