Bike & Business 4/5/6 już na rynku

Bike&Business

Na rynku jest już dostępny drugi tegoroczny numer magazynu Bike & Business. Wśród licznych materiałów szczególnie polecamy artykuł nt. chemii motocyklowej, a także krótki raport o motocyklach z segmentu 125 cm3, quadów oraz jednośladów o pojemności do 50 cm3.

Początek wiosny to już standardowo początek sezonu dla motocyklistów. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu swojej maszyny. Przydatna z pewnością będzie chemia motocyklowa, która właściwie dobrana sprawi, że nasz motocykl będzie dobrze przygotowany do dalekich i bliskich podróży.

W najnowszym numerze prezentujemy ponadto tematykę związaną z olejami motocyklowymi do silników i skrzyń biegów, a także opisujemy kolejne rodzaje zawieszeń – tym razem skupiliśmy się na rozwiązaniach typu Telelever i Duolever, opisując ich ewolucję, sposób działania oraz korzyści z ich stosowania. Będąc przy zwieszeniu, nie sposób pominąć tematyki ram i ich sztywności. Tutaj skupiliśmy się na sztywności wzdłużnej, poprzecznej i skrętnej konstrukcji nośnych.

Dział „Profi” w tym wydaniu skupiony jest na naprawach mechanicznych, materiałoznawstwie, regulacji luzów zaworowych i korekcji składu mieszanki. Z tematów silnikowych przechodzimy gładko do wydechów motocyklowych, gdzie specjalista opisuje na czym polega dobrze zestrojony wydech i jakie są obostrzenia prawne związane z emisją hałasu przez motocykl.

Na zakończenie Piotr Pyrka i Paweł Pura z firmy Motul w przeprowadzonym przez nas wywiadzie opisują historię firmy i jej zmagania z tworzeniem coraz nowocześniejszych środków smarnych do motocykli i nie tylko. Ten numer kończymy prezentacją danych technicznych i schematów elektrycznych do Ducati Panigale 898/899 produkowanego po 2014 roku.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę