Bosch łączy motocykle z siecią

Bosch
28.11.2016

System integracji smartfonów z samochodami działa  już od kilku lat. Teraz mySPIN został przystosowany do jednośladów. Dzięki temu rozwiązaniu motocykliści, za pomocą aplikacji, mogą między sobą wymieniać informacje chociażby o korkach i objazdach.

Na etapie opracowywania systemu zwracano szczególną uwagę na to, aby uniknąć rozproszenia uwagi kierowców podczas jazdy i tym samym zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Gdy smartfon zostaje podłączony do motocykla, to za pomocą przycisków na wyświetlaczu i pokrętła przy kierownicy można korzystać z zawartości telefonu – kontaktów, kalendarza i ulubionych aplikacji. mySPIN jest w pełni kompatybilny zarówno ze smartfonami z systemem Android jak i z systemem iOS.
 
Uniwersalny w zastosowaniu

System mySPIN jest na tyle uniwersalny, że producent motocykla może określić, które aplikacje mają być wykorzystane w motocyklu, dodając je do tzw. białej listy*. W razie potrzeby można ją aktualizować i rozszerzać. Korzystając z funkcji analizowania aplikacji, producenci mogą również identyfikować aplikacje, które są częściej wykorzystywane i w ten sposób zoptymalizować swoją ofertę dla klientów.

mySPIN jest połączony zarówno z magistralą CAN motocykla jak i z chmurą danych, wspierając w ten sposób szereg funkcji. Na przykład, jeśli poziom paliwa w zbiorniku jest niski, kierowca może być z wyprzedzeniem informowany o najbliższych stacjach paliw. Oprócz tego mySPIN może być wykorzystywany jako bezpośredni kanał komunikacji między motocyklistami a producentami, co może wpływać na jakość świadczonych usług serwisowych.

Współpraca przy aplikacjach z dwoma partnerami

Bosch ogłosił, że przy aplikacjach dostępnych poprzez mySPIN będzie współpracował z dwoma partnerami: REVER i Genius Maps. REVER zapewnia szeroką gamę funkcji przeznaczonych dla motocyklistów, od funkcji śledzenia trasy, poprzez self-service analytics aż po connected motorcycle communities, czyli motocyklową społeczność połączoną siecią. Genius Maps oferuje nawigacje zoptymalizowane pod kątem jednośladów, które umożliwiają błyskawiczne obliczanie trasy, jej planowanie w trybie offline oraz korzystanie z aplikacji tesktowych.
 
Bosch, rozwijając mySPIN, udostepnił e-mail kontaktowy [email zakodowany], który przeznaczony jest dla programistów, fanów jednośladów oraz dla każdej osoby, która chce się podzielić nowymi pomysłami na aplikacje dla motocykli i rowerów oraz innych zastosowań w segmencie PowerSport. Zakres aplikacji dostępnych poprzez mySPIN jest stale rozszerzany na szczeblu lokalnym, regionalnym i globalnym.

*) biała lista (ang. whitelist) to zbiór aplikacji, stron internetowych lub danych, określanych jako „godne zaufania”.

Źródło: Informacja prasowa Bosch

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę