Bracia Pawliccy – najlepszy duet światowego żużla

www.pawlickiracing.pl
30.3.2017

Żwir, kurz, błoto, ekstremalna prędkość – nawet w tak wymagających warunkach doskonale sprawdzają się łożyska szwedzkiego producenta SKF, wspierającego duet żużlowców z Leszna.

Załoga Speedway Team Pawliccy składa się z dziewięcioosobowego zespołu, który tworzą bracia Przemysław i Piotr oraz asystujący im w codziennej pracy tata – były żużlowiec zmuszony do przerwania kariery sportowej ze względu na ciężką kontuzję – a także mechanicy i managerowie. Mechanicy dbają o motocykle napędzane silnikami o pojemności 500 cm3, które mają 70 KM przy zaledwie 65 kg masy własnej. Taki motocykl nie ma ani skrzyni biegów, ani hamulców. Wystarczy szarpnąć za rączkę gazu i wyrywa do przodu szybciej niż bolid Formuły 1.

Współpraca z firmą SKF rozpoczęła się w marcu bieżącego roku. Szwedzki producent wpiera sportową ekipę przekazując łożyska do ich motocykli.

– SKF produkuje bardzo szeroki asortyment łożysk, jednak większość kierowców kojarzy nas z samochodami osobowymi i ciężarowymi. Dzięki uczestnictwu w tym projekcie możemy podkreślić naszą obecność również w ofercie do motocykli – mówi Katarzyna Skowronek z SKF.

Pawliccy uważani są za najlepszych „braci” światowego żużla. Liczne sukcesy indywidualne i drużynowe na arenach krajowych oraz międzynarodowych są dowodem jakości i profesjonalizmu tego, co robią.

Tegoroczny sezon dla teamu Pawlickich to udział w zawodach Polska PGE Ekstraliga (kapitanowie swoich Drużyn: Przemysław – Stal Gorzów, Piotr – Unia Leszno), Drużynowych Mistrzostwach Świata (Piotr – Kapitan Reprezentacji Polski), Indywidualnych Mistrzostwach Europy oraz udział w Grand Prix – Indywidualnych Mistrzostwach Świata.

– Cieszymy się ze wsparcia – a tym samym zaufania – jakiego udzieliła nam tak renomowana firma w branży motoryzacyjnej, jak SKF. Dzięki tej współpracy nasze maszyny korzystać będą z rozwiązań, jakie firma ta proponuje do motocykli. Łożyska SKF znalazły się w konstrukcjach np. kół, sprzęgła oraz elementów nośnych ramy. Jestem przekonany, że efekty tej współpracy pozwolą osiągnąć wspólny sukces Firmy SKF jak i naszego Teamu – dodaje Maciej Pęcak, manager Speedway Team Pawliccy.

Źródło: SKF

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę