Bridgestone opracował koło rowerowe bez powietrza

Bridgestone
15.5.2017

Bridgestone stworzył opony rowerowe nowej generacji, które są praktycznym wdrożeniem technologii „Air Free Concept”. Już w 2019 roku, opona bez powietrza zostanie wprowadzona na rynek i będzie dostępna w nowym modelu roweru.

Opracowana przez Bridgestone technologia „Air Free Concept” eliminuje konieczność pompowania opon powietrzem. Jej konstrukcja jest podtrzymywana za pomocą unikatowej struktury szprych, wykonanych ze specjalnej żywicy i kauczuku.

Dzięki technologii „Air Free Concept” rowerzyści będą mogli cieszyć się jazdą bez obaw o przebicie opony. Projektanci pozwolili sobie na dużą swobodę, której efektem jest opracowanie zupełnie nowej konstrukcji rowerów.

Bridgestone postawił sobie za cel stworzenie opony, która dzięki wykorzystaniu technologii „Air Free Concept” zrewolucjonizuje rynek rowerowy i otworzy nowe możliwości także dla innych pojazdów. Jednocześnie firma konsekwentnie dąży do stworzenia zrównoważonych, uniwersalnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie mobilności, które zwiększą komfort życia i jednocześnie będą zgodne z założeniami ekologii.

Źródło: Bridgestone

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia