Bridgestone wspiera młode talenty w międzynarodowej rywalizacji motocyklowej

Bridgestone wspiera młode talenty

Już drugi rok z rzędu Bridgestone jest partnerem Hawkers European Talent Cup (HECT), międzynarodowych wyścigów motocyklowych, na których utalentowana młodzież może zaprezentować swoje umiejętności.

  

  • Partnerstwo Bridgestone z Hawkers European Talent Cup, prestiżowymi zawodami dla młodzieży uważanymi za wstęp do świata profesjonalnych wyścigów, zostało potwierdzone drugi rok z rzędu.
  • Od tego roku Bridgestone jest również oficjalnym partnerem Francuskiej Federacji Motocyklowej (FFM) i wyłącznym dostawcą opon dla Objectif Grand Prix (OGP) – mistrzostw Francji dla młodych, obiecujących zawodników.

Pasja do rywalizacji i pragnienie, aby zawsze być przygotowanym do osiągania jak najlepszych wyników stanowią sedno wyścigów motocyklowych. Są to również wartości, które inspirują firmę Bridgestone, by tworzyć produkty najwyższej jakości, spełniające standardy wszystkich entuzjastów sportów motorowych. Firma Bridgestone po raz kolejny potwierdza swoje zaangażowanie w sporty motorowe, wspierając młode talenty, które będą kształtować przyszłość wyścigów.

Już drugi rok z rzędu Bridgestone jest partnerem Hawkers European Talent Cup (HECT), międzynarodowych wyścigów motocyklowych, na których utalentowana młodzież może zaprezentować swoje umiejętności. HECT to mistrzostwa dla wszystkich młodych zawodników, którzy nie awansowali jeszcze do Moto3 FIM Junior GP i Moto2, oraz dla tych, którzy aspirują do MotoGP.

Jako jedyny dostawca opon, Bridgestone będzie wspierał przyszłych mistrzów w walce o tytuł podczas siedmiu wyścigów na najpiękniejszych torach w Hiszpanii i Portugalii.

Ponadto, w tym roku, Bridgestone po raz pierwszy dołączy do Francuskiej Federacji Motocyklowej (FFM) jako wyłączny dostawca i oficjalny partner Objectif Grand Prix (OGP), czyli najważniejszych zawodów młodzieżowych we francuskich wyścigach motocyklowych.

Mistrzostwa Objective Grand Prix składają się z siedmiu wyścigów i umożliwiają młodym kierowcom w wieku od 11 do 18 lat rywalizację na najbardziej sztandarowych francuskich torach. Celem zawodów jest odkrywanie i szkolenie młodych talentów, które mogą stać się przyszłymi mistrzami wyścigów motocyklowych.
Zawodnicy startujący w HETC i OGP będą mieli do dyspozycji wysokiej klasy opony typu slick – Bridgestone V02.

– Świat zawodów młodzieżowych nigdy nie przestaje fascynować pasją, entuzjazmem i energią młodych talentów – mówi Nico Thuy, Motorcycle Business Director w Bridgestone EMIA.  – Bridgestone docenia nieustające dążenie do doskonałości, jakie wykazują zespoły i wszyscy aspirujący mistrzowie biorący udział w HETC oraz OGP i podobnie jak oni, jest zawsze przygotowany do osiągania najwyższych wyników. Poprzez produkty Bridgestone i partnerstwo z organizatorami tych zawodów chcemy wspierać rozwój międzynarodowego sportu motocyklowego oraz młode i nadchodzące pokolenia profesjonalnych zawodników – dodaje.

Partnerstwo Bridgestone z HETC i OGP jest zgodne ze zobowiązaniem Bridgestone E8, które służy jako zbiór wytycznych dotyczących zrównoważonego rozwoju firmy i budowania zaufania przyszłych pokoleń. Zobowiązanie Bridgestone E8 składa się z 8 haseł - Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienia i Wzmacnianie (ang. Energy, Ecology, Efficiency, Extension, Economy, Emotion, Ease and Empowerment). Firma Bridgestone zobowiązuje się budować te wartości wspólnie z pracownikami, społeczeństwem, partnerami i klientami. Partnerstwo z HETC i OGP idealnie łączy się ze zobowiązaniami dotyczącymi Emocji – poprzez zaangażowanie w ich wywoływanie i szerzenie radości w świecie mobilności, i Wzmacniania - dzięki zaangażowaniu w budowanie społeczeństwa, które będzie zapewniać wszystkim dostępność i godność.

Źródło: Bridgestone

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę