Buty DESTINO Adventure już dostępne we wszystkich wersjach

Touratech
17.11.2016

Te innowacyjne buty łączą w sobie wysoki poziom ochrony i komfortu oraz kilka zupełnie nowych funkcji. W zależności od potrzeby mogą pełnić rolę butów do jazdy turystycznej, off-roadowej i sportowej. Buty świetnie się przydadzą także, gdy zejdziesz z motocykla by coś pozwiedzać, albo zrobić sobie odpoczynek.

DESTINO Adventure to połączenie ochrony i komfortu. Wykonane są z wysokiej jakości gładkiej, woskowanej skóry. Poliuretanowe ochraniacze zabezpieczają wrażliwe okolice palców i pięt, a plastikowy nagolennik chroni nogę przed uderzeniami od przodu. Do czubków butów można przykręcić dołączone w zestawie metalowe nasadki, szczególnie przydatne podczas jazdy off-roadowej.

Solidna wkładka w podeszwie z jednej strony skutecznie zapobiega skręceniu stopy podczas upadku, z drugiej jest na tyle elastyczna, aby umożliwić swobodną pracę stopy podczas chodzenia. Gumowa podeszwa jest odporna na zabrudzenie olejem czy benzyną, a masywny protektor zapewnia bezpieczne oparcie na bardziej śliskich nawierzchniach.

Buty DESTINO Adventure zapinane są na trzy wytrzymałe klamry, których długość można precyzyjnie regulować. Klamry pozwalają na bardzo szerokie rozpięcie butów. Górne wykończenie buta wykonane jest z Cordury i zapobiega przedostawaniu się wody i brudu do wnętrza buta.

Zewnętrzny but celowo nie został wykonany z wodoodpornych materiałów. Zastosowanie przeszywanej podeszwy koniecznej w przypadku butów do off-roadu uniemożliwiło tu zastosowanie wodoodpornej membrany. Co więcej wykorzystanie wodoodpornych materiałów w bucie zewnętrznym w przypadku przemoknięcia znacznie spowolniłoby proces jego schnięcia.

Nie oznacza to oczywiście, że motocyklista skazany jest na dyskomfort podczas jazdy. Wodoodporna, oddychająca warstwa została zastosowana w wewnętrznym bucie. Opatentowana technologia OutDry® zapewnia stopie odpowiedni komfort. But wewnętrzny może być noszony oddzielnie, niezależnie od buta zewnętrznego. To idealne rozwiązanie na piesze wypady podczas motocyklowych wypraw. Na czas pieszej wędrówki buty zewnętrzne można przypiąć bezpiecznie do motocykla za pomocą zwijanej stalowej linki, ukrytej za górną klamrą buta.

Oczywiście wewnętrzny but można czyścić. W razie potrzeby można odświeżyć antybakteryjną wkładkę lub zastąpić ją nową wkładką.

Buty DESTINO Adventure dostępnie są tutaj.

 • Wytrzymałe buty wykonane z wysokiej jakości gładkiej, woskowanej skóry, wzmocnione ochraniaczami
 • Poliuretanowe ochraniacze zabezpieczające wrażliwe okolice palców i kostek przed uderzeniami
 • W zestawie metalowe nasadki do zamontowania na czubkach butów
 • Plastikowe nagolenniki
 • Solidna wkładka w podeszwie zapewniająca stabilność stopy
 • Podeszwa odporna na zabrudzenia olejem i benzyną umożliwiająca bezpieczne oparcie na bardziej śliskich nawierzchniach
 • Możliwość szerokiego rozpięcia butów
 • Zapięcie na precyzyjnie regulowane klamry
 • Miękkie, Cordurowe wykończenie górnej części buta zapobiega dostawaniu się do buta błota i wody
 • Przeszywana podeszwa
 • Wodoodporne oddychające buty wewnętrzne funkcjonujące niezależnie od butów zewnętrznych, idealne podczas pieszych wypraw
 • Opatentowana membrana OutDry®
 • Zwijana stalowa linka umożliwiająca przymocowanie butów zewnętrznych do motocykla

Źródło: Touratech

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia