Cardo Scala Rider Freecom – następca interkomów motocyklowych z serii Q

Cardo

Aby zapewnić najlepszą wydajność i niezbędne funkcjonalności wszystkim motocyklistom, Cardo wprowadziło do swego portfolio serię interkomów motocyklowych Scala Rider Freecom, która zastąpiła znaną do tej pory serię Q.

Interkomy Bluetooth z linii Freecom to podstawowe systemy komunikacji dedykowane motocyklistom preferującym różne style jazdy. Smukły, aerodynamiczny design z łatwością dopasowuje się do każdego rodzaju kasków.

Interkom Scala Rider Freecom 2 z technologią Bluetooth to idealne rozwiązanie dla motocyklistów, chcących pozostawać w kontakcie ze swoimi pasażerami, słuchać muzyki i radia, otrzymywać powiadomienia z nawigacji GPS lub po prostu wymieniać się obserwacjami podczas jazdy, bez konieczności przekrzykiwania hałasu i używania języka migowego.

Interkom Scala Rider Freecom 4 to bardziej zaawansowana wersja Freecom 2. Pozwala na prowadzenie rozmów pomiędzy 4 motocyklistami znajdującymi się w odległości do 1,2 km (zasięg jest uzależniony od ukształtowania terenu i otoczenia). Wyposażony w 2 kanały Bluetooth zapewnia użytkownikom wiele opcji łączności.

Urządzenia z serii Freecom są odporne zarówno na wodę, jak i kurz (certyfikat IP67), dzięki czemu nadają się do jazdy w każdych warunkach pogodowych. Posiadają lżejszą obudowę i bardziej kompaktowy design. W porównaniu do serii Q ulepszono jakość dźwięku, stosując cienkie głośniki stereo HD o średnicy 40 mm. Dodatkowo zostały wyposażone w technologię AGC, automatycznie dostosowującą głośność do natężenia hałasu dobiegającego z zewnątrz. Zastosowano również mocniejszą baterię, o wydłużonym czasie działania do 13 h. Przed wyruszeniem w drogę dzięki platformie Cardo Community można wygodnie wgrać w domu aktualną wersję oprogramowania słuchawki, a aplikacja Cardo SmartSet pozwoli dostosować parametry urządzenia do własnych potrzeb bezpośrednio z poziomu smartfonu.

Interkomy są dostępne w sklepach motocyklowych w ramach sieci dystrybucyjnej wyłącznego importera tej marki w Polsce, firmy Kontel.

Źródło: Kontel

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia