Co w tym roku na Poznań Motor Show 2020? Bilety i plan wydarzenia

Raven Media – Maciej Blum
17.2.2020

Tegoroczna edycja targów Poznań Motor Show 2020 zorganizowana będzie w dniach 26–29 marca. W trakcie wydarzenia na odwiedzających czekać będzie mnóstwo atrakcji dostarczanych przez ponad 300 wystawców z całego świata. Jako że impreza ta jest dla producentów doskonałym miejscem do zaprezentowania innowacji, zwiedzający będą mogli zapoznać się z wieloma nowościami targowymi.

Poznań Motor Show od lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez organizowanych przez Grupę MTP. Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w tym roku? Stałym punktem wydarzenia są premierowe pokazy pojazdów prezentowane przez wiodące marki motoryzacyjne. Największą uwagę przyciągają oczywiście samochody, ale nie tylko fani czterech kółek znajdą coś dla siebie. Zwiedzający mogą zobaczyć aż pięć różnych ekspozycji: samochodową, motocyklową, caravaningową, detalingową oraz ciężarową. W trakcie czterodniowych targów będzie można podziwiać ponad 1000 pojazdów. Poza premierami samochodów i motocykli na pewno ciekawym punktem programu będzie konferencja poświęcona elektromobilności i najnowszym trendom w motoryzacji. Kongres MOVE to dwa dni prelekcji i dyskusji na temat zmieniającego się świata pojazdów. Bogaty program wypełnią debaty ekspertów oraz liczne spotkania robocze, podczas których poruszane są zagadnienia związane z rozwojem infrastruktury, ideą smart city, czy wyzwaniami, jakie stawia przed nami elektromobilna rewolucja. Co poza tym?  

Stunt Wars Poland

Zapowiedziana są międzynarodowe zawody stunt ridingu, czyli freestylu motocyklowego. Ich organizatorzy to ludzie z pasją i sercem do sportowych motocykli. Od wielu lat czynnie udzielają się na polskiej scenie stuntu, współorganizując, wspierając i promując wydarzenia. Związani z organizacją eventów także zawodowo postanowili połączyć doświadczenie z pasją, aby podczas Poznań Motor Show stworzyć niezapomniane zawody dla międzynarodowej społeczności i widowisko dla wszystkich zwiedzających. Głównym sponsorem zawodów jest firma Motul. Na uczestników zawodów czekają nagrody pieniężne. Za zdobycie pierwszego miejsca laureat zdobędzie 6000 zł.

Sędziowie:

  • Antonio Carlos Farias (Hiszpania)
  • Adam Peschel (Czechy)
  • Damian „Baza” Bazaniak (Polska)
  • Rafał Pasierbek (Polska)

Arena Videoblogerów Motoryzacyjnych

Już po raz drugi podczas Poznań Motor Show zostanie zorganizowana Strefa Videoblogerów Motoryzacyjnych. Będzie to dwudniowe wydarzenie, podczas którego twórcy internetowi swoją motoryzacyjną pasją zainspirują tysiące widzów. Dzięki przeprowadzanym wywiadom pokażą motoryzacyjny świat w nieszablonowy, często wręcz bezkompromisowy sposób. W sobotę i niedzielę będą czekać m.in. Gosia Rdest, Mateusz Borowski, Lolek Motopasje, Patryk Pachura, KickSter, Motosynteza, Robert Rogowski ze Ścigacza, Saturday Car Fever, Marcin Domagała OTOMOTO, Wojciech Sikora z Motobandy. Spotkanie odbędzie się w sobotę i niedzielę w pawilonie nr 6. Temat przewodni, nad którym będą dyskutować influencerzy, brzmi: „Eco: hot or not”.

W czasie trwania targów będzie można też wziąć udział w Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników lub kibicować zawodnikom. Organizatorami mistrzostw są Grupa MTP i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Partnerami Mistrzostw są ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, ZF Aftermarket, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, febi, FILTRON, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Best-Pol oraz Yanosik. Z kolei kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

Już po raz kolejny na targach Poznań Motor Show odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej. Turniej adresowany jest do uczniów szkół zawodowych oraz techników o profilu samochodowym. Podczas OTWS rywalizacja odbywa się na trzech pułapach. Są dwie kategorie szkolne (szkoły zawodowe oraz technika), a osobno zliczane są punkty do rankingu szkół. Podczas finału odbywają się dwa etapy – pierwszy to pisemny test wiedzy. W drugim etapie najlepsza dziesiątka uczniów będzie sprawdzać swoją wiedzę przy zadaniach praktycznych. Pomiędzy poszczególnymi etapami organizatorzy zapraszają do udziału w quizach z ciekawymi nagrodami.

Ceny biletów:

  • e-bilet Press Day 26.03.2020 (8:00–14:00) – 500 zł
  • e-bilet VIP Day 26.03.2020 (14:00–19:00) – 130 zł
  • e-bilet jednorazowy 27.03.2020 (10:00–18:00) – 27 zł
  • e-bilet jednorazowy 28.03.2020 (10:00–18:00) – 32 zł
  • e-bilet jednorazowy 29.03.2020 (10:00–18:00) – 27 zł

ceny biletów nie zawierają opłaty manipulacyjnej doliczanej przez ToBilet.pl
zakup e-biletu upoważnia do darmowego przejazdu ZTM w dniu obowiązywania biletu

Bilety specjalne (do kupienia tylko w kasach w trakcie wydarzenia)

Bilet z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny – 15 zł/osoba (dostępne tylko 27 i 29 marca)

Bilet Rodzinny 2+1 – minimum 3 osoby w tym dziecko do lat 13 – cena/osoba: piątek i niedziela 25 zł, sobota 30 zł

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę