Courtney Duncan wygrywa Mistrzostwa Świata FIM Kobiet w Motocrossie na oponach Dunlopa

Dunlop

W Turcji odbyły się Mistrzostwa Świata FIM w Motocrossie (MXGP). Na torze Afyon zorganizowano 17. rundę serii oraz piątą, finałową rundę. To właśnie w tej ostatniej rywalizacji gwiazda Dunlopa, Courtney Duncan, zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzowski.

Zawodniczka Bike It DRT Kawasaki zdominowała pierwszy wyścig po objęciu prowadzenia na drugim okrążeniu. 23-letnia Nowozelandka wypracowała ponad dwunastosekundową przewagę, wygrywając czwarty z pięciu wyścigów w 2019 roku.

Dla Dunlopa zwycięstwo Duncan przypieczętowało dominację ogumienia Geomax do zastosowań terenowych w sezonie WMX. Wszystkie pięć wyścigów wygrano na oponach marki, a belgijska wschodząca gwiazda Amandine Verstappen wygrała rundę otwarcia w holenderskim Valkenswaard.

Co więcej, sześć z siedmiu ostatnich mistrzostw świata kobiet wygrały zawodniczki, które wybrały opony Geomax. Duncan przejmuje tytuł mistrzowski po Kiarze Fontanesi. Mistrzostwo Włoszki odniesione w 2018 roku było jej piątym zwycięstwem na oponach brytyjskiego producenta.

W kategorii MXGP, pole position przypadło Glennowi Coldenhoffowi, który jechał motocyklem KTM na oponach Dunlop, wystawionym przez Standing Construct Team. Chciał zdobyć serię zwycięstw, korzystając z doskonałej formy pod koniec sezonu, ale ostatecznie musiał uznać wyższość rywala i po zaciętej walce zadowolić się drugim miejscem. Coldenhoff pochwalił swoje opony: – Dunlop Geomax MX33 naprawdę dobrze sprawdziły się na tureckim torze. Mogłem jechać bardzo ostro, a opony dawały mi duże poczucie pewności.

Wisienką na torcie była wygrana Mike`a Krasa w Mistrzostwach EMX2T. Jest to europejska seria dla motocykli o pojemności 250 cm3. Holender wygrał trzeci raz w tym roku, zdobywając tytuł na motocyklu KTM.

Co istotne, model MX33 nie jest ogumieniem rozwojowym, od ubiegłego roku jest dostępny w regularnej sprzedaży. Opona zawiera zaawansowaną mieszankę o wyższej masie cząsteczkowej polimeru i mikrocząsteczki węgla. To, w połączeniu ze zmodyfikowaną konstrukcją, zapewniło motocyklistom wykorzystującym MX33 wyższą trwałość opon i lepsze osiągi na różnych nawierzchniach w sezonach MXGP i WMX.

Choć wyścigi w Turcji były ostatnimi rundami serii WMX i EMX2T, w Mistrzostwach Świata FIM MXGP pozostaje jeszcze jeden wyścig. Odbędzie się on w przyszły weekend w Szanghaju.

Źródło: Dunlop

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę