Czyściwa dla warsztatów

MEWA
1.3.2016

Czystość ma duże znaczenie zarówno w procesie produkcyjnym, jak i w usługach. Do czyszczenia zwykle wykorzystywane są różne materiały, przeważnie są to czyściwa jednorazowe.

Do czyszczenia zwykle wykorzystywane są różne materiały, przeważnie są to czyściwa jednorazowe, które następnie jako odpady podlegają utylizacji. O wiele bardziej efektywne i ekologiczne jest stosowanie czyściw wielokrotnego użytku.

Czyściwa wielokrotnego użytku wykorzystywane są od 1908 roku w różnych obszarach przemysłu i usług. Firma MEWA zaopatruje w czyściwa użytkowników w całej Europie, są to zakłady przemysłowe, drukarnie, warsztaty samochodowe i rzemieślnicze. Czyściwa dostarczane są w ramach tzw. pełnej obsługi klienta, tzn. po zabrudzeniu odbierane są od klienta, następnie są one prane w nowoczesnych i ekologicznych urządzeniach pralniczych, poddawane kontroli jakości, ewentualnie wymieniane na nowe w przypadku zniszczonych czyściw, a następnie ponownie dostarczane są klientowi już jako czyste czyściwa.

Jednoznaczne korzyści dla użytkownika korzystającego z czyściw firmy MEWA

Użytkownik, korzystając z inteligentnego systemu czyściw firmy MEWA, ma wiele korzyści:

  • ma do wyboru czyściwa różnej jakości, zależnie od obszaru zastosowania;
  • w każdej chwili dysponuje niezbędną ilością czyściw, jaka jest mu potrzebna;
  • otrzymuje zawsze czyste czyściwa najwyższej jakości, które są o wiele bardziej efektywne niż czyściwa z pociętych materiałów tekstylnych czy czyściwa z włókniny;
  • nie musi zaprzątać sobie głowy dokumentacją wymaganą przez odpowiednie urzędy odpowiedzialne za ochronę środowiska. MEWA przejmuje od klienta wszelkie związane z tym zobowiązania, a także logistykę;
  • może w sposób bezpieczny i niezawodny przechowywać i transportować czyściwa w opracowanym przez firmę MEWA specjalnym pojemniku SaCon®, spełniającym wszelkie wymagania regulaminu EKG ONZ.

Użytkownik otrzymuje zatem do dyspozycji wysokiej jakości czyściwa, które w praktycznym zastosowaniu łączą w sobie wszelkie niezbędne właściwości: dużą nasiąkliwość, wytrzymałość i trwałość. Czyściwo wykonane z bawełny jest w stanie zaabsorbować ciecz o masie dwuipółkrotnie większej niż ciężar własny, jest odporne na rozerwanie oraz może być prane do 50 razy i ponownie stosowane. Stanowi to jednocześnie poważny wkład w ochronę środowiska naturalnego, bowiem rocznie w zakładach firmy MEWA pranych jest 966 mln sztuk czyściwa.  Czyściwa firmy MEWA od lat z powodzeniem wykorzystywane są w różnych branżach dzięki temu, że są uniwersalne, niezawodne i mogą być optymalnie dostosowane do każdego obszaru zastosowań.

Więcej informacji: www.mewa-service.pl.

Źródło: Informacja prasowa Mewa

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę