Do Polski wjeżdża pierwsza dostawa motocykli Yamaha MT-10

Yamaha
25.5.2016

W najbliższych dniach w polskich salonach Yamahy pojawią się pierwsze egzemplarze najgorętszej premiery tego sezonu – MT-10. Topowy hyper naked z mrocznej serii „Dark Side of Japan” to najbardziej wyczekiwany motocykl roku!

Ten najpotężniejszy w historii model z gamy MT generuje imponującą moc 160 KM i moment obrotowy 111 Nm, przy zachowaniu wyjątkowej wygody w codziennym użytkowaniu i niesamowitej frajdy z jazdy. O tym, jak naprawdę prowadzi się ten niezwykły motocykl, pierwsi Klienci Yamahy przekonają się już w najbliższy weekend.

Zaprezentowany jesienią zeszłego roku na targach EICMA, a następnie pokazany w marcu na poznańskim Motorshow motocykl Yamaha MT-10 to najpotężniejszy naked w całej ofercie Yamahy. Napędza go zmodyfikowany silnik z R1 o pojemności 998 cm3, wykonany w technologii crossplane, osadzony w lekkiej aluminiowej ramie typu Deltabox o bardzo krótkim rozstawie osi, który sprzyja naturalnej pozycji jazdy. To właśnie dzięki tym cechom MT-10 zapewnia imponującą moc przy jednoczesnym zachowaniu niezrównanej w swojej klasie zwrotności i poczuciu pełnej kontroli. O tę ostatnią dba bogata elektronika, obejmująca m.in. system elektronicznie sterowanej przepustnicy YCC-T, trzystopniową kontrolę trakcji czy D-MODE z trzema trybami pracy silnika umożliwiającymi dostosowanie charakterystyki motocykla do zróżnicowanych warunków jazdy. W celu zapewnienia precyzyjnej kontroli podczas przyspieszania i zwalniania motocykl został wyposażony w sprzęgło antyhoppingowe z funkcją docisku.

To wszystko przekłada się na niezwykle intuicyjne i dające ogromną frajdę prowadzenie, o czym mieli okazję już się przekonać pierwsi polscy dziennikarze.

Zapraszamy do relacji:
Pierwsze wrażenia z jazdy MT-10 Andrzeja „Simpsona” Drzymulskiego ze „Świata Motocykli”
Pierwsze wrażenia zza kierownicy MT-10 Mariusza Łowickiego z portalu Ścigacz.pl

Yamaha MT-10 dostępna od 21 maja w wybranych salonach na terenie kraju w cenie od 56 500 PLN. Szczegóły dostępne na stronie www.yamaha-motor.pl.

Źródło: Informacja prasowa Yamaha

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia