Ducati Diavel Diesel

Ducati
26.1.2017

Kilka dni temu, Ducati zaprezentowało kolejny motocykl zaprojektowany przy współudziale projektantów Diesla. Efekt powala na kolana, zobaczcie sami!

Pamiętacie pewnie Ducati Monster, za którego kształt wzięli się projektanci firmy odzieżowej Diesel. Steampunkowy, trochę militarny, nowoczesny i ponadczasowy Monster Diesel budzi do dzisiaj wiele emocji i jest łakomym kąskiem na rynku.

Niewątpliwie los Monstera podzieli kolejny wspólny projekt – Diavel Diesel. Przy projektowaniu tego sprzętu Diesel poszedł o krok dalej, będąc bardziej śmiałym, jednak nadal utrzymując swoje dzieło w surowym i futurystycznym klimacie steampunk.

Andrea Rosso, Dyrektor Kreatywny marki Diesel powiedział – To bardzo ważny dla nas projekt, który odnosi się do hard rockowych genów marki Diesel. Wygrawerowany na tabliczce znamionowej napis „Never Look Back” oraz dwa loga idealnie ilustrują istotę naszej współpracy z Ducati: ponadczasowy motocykl ubrany w wiele unikatowych elementów z polerowanego aluminium, z widocznymi spawami i elementami łączeń. Ducati Diavel i Diesel, to trzy słowa po sześć liter, co oddaje łączną liczbę zaplanowanych w produkcji egzemplarzy 666.

Claudio Domenicali, Dyrektor Ducati Motor Holding powiedział – Współpraca z Dieslem daje nam możliwość umieszczenia naszych produktów w wyjątkowej stylistyce i w nowych technicznych rozwiązaniach, w zgodzie z głównym nurtem i wartościami, jakie reprezentuje Ducati. Tym razem pracowaliśmy z Dieslem nad Diavelem, a rezultat tej współpracy powalił na kolana oba zespoły. Charakter Diavela Diesel nie pozostawi obojętnym żadnego fana motoryzacji wrażliwego na piękno, idącego pod prąd i ceniącego niepowtarzalny design. Takie kooperacje dopingują nas do szukania nowych horyzontów i wychodzenia z naszymi produktami poza motocyklowy świat.

Tych wyjątkowych motocykli powstanie jedynie 666 sztuk, więc warto się śpieszyć.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Ducati Diavel Diesel, natomiast na wszystkie pytania dotyczące tego motocykla oraz wszystkich innych motocykli z oferty Ducati można uzyskać odpowiedź w salonach sieci Diesel – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Źródło: Ducati

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę