Dunlop gotowy na tor Suzuka: EWC odwiedzi Japonię

Dunlop

Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIM (EWC) powracają w ten weekend na ośmiogodzinny wyścig na torze Suzuka. W tym budzącym ogromne emocje wydarzeniu Dunlop wyposaży w opony aż 16 zespołów, zarówno w najwyższej klasie Formuły EWC, jak i w klasie Superstock. Najwyższa klasa motocyklowych wyścigów długodystansowych pojawi się w Japonii po raz pierwszy od trzech lat, przyciągając na tor zarówno japońskie, jak i europejskie gwiazdy.

W tym roku Dunlop dostarczy opony dziesięciu zespołom walczącym o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej oraz sześciu zespołom klasy Superstock. Do faworytów należą teamy: Webike SRC Kawasaki France i zwycięzca 24-godzinnego wyścigu SPA EWC Motos, BMW Motorrad World Endurance Team, oba w swoich zasadniczych składach. 
Opony Dunlop wybrało również wiele czołowych japońskich zespołów, w tym teamy jeżdżące motocyklami: BMW, Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Do zespołów wspieranych przez Dunlopa w klasie Superstock należą TERAMOTO@J-TRIP Racing Suzuki, w którym jeździ Nobuatsu Aoki, zawodnik Grand Prix z lat 90-tych, oraz TONE RT SYNCEDGE 4413 BMW z byłym zawodnikiem WSBK Shinichi Nakatomi.
Jak zwykle zespoły Dunlopa korzystają z szerokiej gamy opon, w tym różnych wariantów wyścigowych opon typu slick KR109 na przód i KR108 na tył, a także wielu opon rozwojowych przygotowanych dla najlepszych zespołów. Rywalizacja na najwyższym poziomie w takich mistrzostwach jak EWC pozwala Dunlopowi na rozwój i testowanie opon nowej generacji w konkurencyjnym i wymagającym środowisku.

David Auerbacher, Event Leader EWC Dunlop, powiedział: „To pierwszy tego typu wyścig EWC od 2019 roku, dlatego poziom emocji jest bardzo wysoki. Dla nas to zupełnie inne wyzwanie niż tegoroczne europejskie wyścigi Le Mans i Spa-Francorchamps. Dlatego cieszymy się, że mamy pomoc ze strony Dunlop Japan w zapewnieniu każdemu zespołowi poziomu obsługi i wsparcia, jakiego potrzebuje. W czerwcu zakończyliśmy testy, które pozwoliły nam poznać tor i wybrać opony, co znacząco pomogło w naszych przygotowaniach do tygodnia wyścigowego, mimo że teraz jest cieplej i bardziej wilgotno. Sesje testowe we wtorek i środę pozwoliły na dokładniejsze zbadanie i potwierdzenie wyboru opon, więc jesteśmy gotowi do walki o zwycięstwo.”

Dunlop i wspierane zespoły pracowały już w tym tygodniu, zdobywając doświadczenie na torze i w warunkach testowych we wtorek i środę. W piątek odbędą się treningi, kwalifikacje i sesja nocna, a w sobotę po południu finałowa eliminacja dla 10. najlepszych zawodników. 43. edycja Suzuka 8 Hours rozpocznie się w niedzielę, 7 sierpnia, o godzinie 11:30 czasu lokalnego (04:30 czasu środkowoerupejskiego).

 

Źrodło: informacja prasowa marki Dunlop

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę