Dunlop oficjalnym dostawcą opon do FIM-ISDE 2018

Dunlop
7.8.2018

Dunlop został oficjalnym partnerem oponiarskim jednej z największych imprez motorowych na świecie, w której bierze udział ponad 600 zawodników z 30 krajów. W tym roku Międzynarodowy Sześciodniowy Wyścig Długodystansowy FIM (FIM-ISDE), po raz pierwszy od 11 lat, odbędzie się w Chile – w Vina del Mar – w dniach od 12 do 17 listopada. Będzie to 93. edycja historycznej rywalizacji.

„ISDE” jest jednym z największych terenowych wyścigów motocyklowych na świecie, na którym spotyka się największa liczba zawodników z różnych krajów, a najlepsi przedstawiciele klasy Enduro konkurują na globalnym poziomie.

Marka Dunlop, która obchodzi w tym roku 130. rocznicę istnienia, będzie jednym z ważniejszych elementów tych zawodów. Brytyjski producent opon słynie z doskonałych osiągów w wyścigach zarówno motocykli, jak i samochodów. Tegoroczny dorobek marki obejmuje zwycięstwa w motocyklowych zawodach – w MXGP Świata i Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM oraz w wyścigach samochodowych na wyczerpującym torze Nürburgring. Sześciodniowy wyścig będzie spektakularnym zamknięciem sezonu.

– Po pełnym sukcesów sezonie imprez terenowych i zwycięstwach w MXGP Świata, Trialach i Wyścigach Motocrossowych Kobiet z radością informujemy, że organizatorzy FIM-ISDE wybrali Dunlop na oponiarskiego partnera tej niezwykłej imprezy. Zawodnicy będą mieć do wyboru opony Geomax Enduro oraz Enduro Mousse – powiedział Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle. – Geomax Enduro powstała by sprostać regulacjom FIM. Jest dopuszczoną do ruchu drogowego oponą wyścigową, która zapewnia lepszą trakcję, kontrolę nad motocyklem, wyższą przyczepność w zakrętach i lepszą charakterystykę zużycia w każdym terenie. Dunlop zaprojektował to ogumienie, dbając o optymalną sztywność karkasu przy powiększonym profilu. Przekłada się to na lepsze pochłanianie nierówności i daje motocykliście poczucie pewności na różnych nawierzchniach.

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Marka jest partnerem technicznym zespołów Suzuki Endurance Race Team, Honda Racing  i GMT94 Yamaha w wyścigach Endurance, zespołów Kawasaki i Team HRC w wyścigach MXGP oraz oficjalnym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata FIM w wyścigach klasy Moto2 i Moto3, oraz odnoszącą największe sukcesy marką oponiarską w wyścigach Isle of Man TT. Idąc za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje motocyklistom dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko dzięki najnowszym technologiom oponiarskim. Opony Dunlop montowane są jako standardowe wyposażenie w takich markach, jak Aprilia, Benelli, Harley-Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha. Więcej informacji na Dunlop można znaleźć na stronie www.dunlop.eu, Twiterze @DunlopMoto.oraz na Instagramie @dunlopmotopolska.

Źródło: Informajca prasowa Goodyear

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę