Dunlop wprowadza w Europie oponę Elite 4

Dunlop
7.9.2016

Dunlop wprowadził w Europie zupełnie nową oponę Elite 4 z rozwiązaniami zapewniającymi długie przebiegi, będące jednym z najistotniejszych parametrów na rynku ogumienia do motocykli typu cruiser i touring.

Produkt wykorzystujący technologię Dunlop Multi-Tread™ (MT) jest oferowany w szerokim zakresie rozmiarów – sześciu na przód i czterech na tył, aby zaspokoić potrzeby bardzo zróżnicowanych modeli motocykli.  

Tylna opona Elite 4 MT jest dostępna zarówno w konstrukcji diagonalnej, jak i radialnej. Wyróżnia się trwałą, wolno zużywającą się mieszanką w środkowej części opony, która wydłuża okres eksploatacji, oraz specjalnymi mieszankami w częściach bocznych, które poprawiają przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Technologia Multi-Tread, zapewniająca jednocześnie wyjątkowo długie przebiegi i znakomite prowadzenie jest wyjątkową propozycją Dunlopa w tym segmencie ogumienia.

Najbardziej widoczną zaletą Elite 4 jest nowy wzór bieżnika. Agresywny wygląd stanowi rozwinięcie słynnego wzoru krzywej kosekansowej Dunlopa, który po raz pierwszy został wprowadzony przez markę w oponach wyścigowych. Wyróżnia się on dużą powierzchnią styku i długimi rowkami, dzięki którym więcej gumy ma kontakt z podłożem, co przekłada się na lepszą trakcję na suchej nawierzchni i dłuższe przebiegi.

Zastosowana przez Dunlopa konstrukcja bieżnika przynosi szereg zalet. Po pierwsze, długie rowki pomagają usuwać wodę, co przyczynia się do poprawy zachowania opony podczas deszczu. Po drugie, zapewnia równomierne zużycie części środkowej i barkowej, co oznacza utrzymanie właściwości prowadzenia w miarę eksploatacji opony. Po trzecie, zarówno przedni, jak i tylny wzór bieżnika zaprojektowano tak, by ograniczyć poziom hałasu i zapewnić cichszą jazdę.

Dmitri Talboom, menedżer produktu Dunlop w Europie powiedział: – Wielu motocyklistów będzie mogło podwoić przebiegi w stosunku do opon z jednolitym bieżnikiem, które wcześniej byli zmuszeni wybierać. Elite 4 nie tylko pasują do bardzo wielu modeli, lecz także dają nowe życie starszym motocyklom, oferując dłuższe przebiegi, lepszą trakcję na mokrej i suchej nawierzchni, niższy poziom hałasu i poprawione właściwości jezdne, co jest ogromną zaletą zarówno dla starszych, jak i nowych maszyn.

Wachlarz technologii

Technologia Multi-Tread jest najważniejszą, lecz nie jedyną zaletą opon Elite. Nawijana ciągle, ośmiokątna stopka, opracowana przez Dunlopa początkowo na potrzeby opon wyścigowych, usztywnia dolną część ściany bocznej i daje motocyklistom większą pewność podczas pokonywana zakrętów, poprawiając jednocześnie ogólny komfort jazdy.

W szerokim asortymencie opon Elite 4 są również opony dla Hondy Gold Wing. Wprowadzenie nowych technologii w oponie tylnej wydłuża przebiegi o pięć procent w stosunku do poprzedniego modelu Elite 3.

Rozmiary opon Elite 4

  • Elite 4 Diagonalna przednia
Rozmiar Indeks prędkości
130/90B16    73H
130/70-18    63H
100/90-19    57H
110/90-19    62H
80/90-21    48H

 

  • Elite 4 Diagonalna tylna
RozmiarIndeks prędkości
170/80B15   77H
150/80B16  77H
160/80B16   80H

 

  • Elite 4 Radialna przednia
Rozmiar Indeks prędkości
130/70R18  63H

 

  • Elite 4 Radialna tylna
Rozmiar   Indeks prędkości
180/60R16   80H

Źródło: Informacja prasowa Dunlop

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę