Dunlop zapowiada trzy nowe opony

Dunlop

Dunlop ogłosił, że w drugiej połowie 2019 roku wprowadzi na rynek trio nowych opon motocyklowych. Producent chce w ten sposób stworzyć najsilniejszy asortyment w historii marki opon.

Wśród nowości pojawi się ogumienie w stylu retro, wyposażone w nowoczesną technologię. O nowy produkt wzbogaci się też zwycięska linia Geomax dla MXGP i Supercross. Listę premier zamyka innowacyjna opona turystyczno-terenowa.

Trailmax Meridian – dla segmentu turystyczno-terenowego

Dunlop wkrótce ujawni szczegóły nowej opony w segmencie produktów turystyczno-terenowych. Wraz z pojawieniem się motocykli drogowych i terenowych, takich jak BMW GS, Honda Africa Twin i Triumph Tiger, użytkownicy stają się coraz bardziej wymagający wobec opon. W związku z tym, że wiele maszyn wybierano jako „dwukołowe SUV-y”, kierowcy poszukują dobrych osiągów na mokrej nawierzchni, sportowego prowadzenia, długich przebiegów. Oczekują też możliwości adaptacji w warunkach terenowych. Dla projektantów ogumienia to trudne zadanie, ale Dunlop połączył doświadczenie swoich zespołów ds. rozwoju motocykli sportowych i terenowych, aby stworzyć oponę, która będzie sprosta temu wyzwaniu. Najnowszy dodatek do gamy Trailmax wejdzie do sprzedaży przed końcem roku, dzięki czemu motocykliści będą mogli zaplanować swoje przygody w 2020 roku.

Geomax EN91 – bardziej uniwersalne

Jesienią tego roku Dunlop dołączy do oferty kluczowe uzupełnienie gamy Geomax – całkowicie nową oponę enduro o nazwie `EN91`. Nowy produkt będzie skierowany na rynek konkurencji Enduro, a jego mieszanka i cechy konstrukcyjne zaprojektowano tak, aby zmaksymalizować osiągi w zawodach prób czasowych na długich dystansach.

TT100 GP – wygląd retro, osiągi sportowe

Jednym z najszybciej rozwijających się segmentów europejskiego rynku motocyklowego jest rynek sportowych roadsterów retro. Od BMW Cafe Racers po Yamaha XSRs, połączenie niesamowitej, nowoczesnej wydajności z nostalgicznym klimatem podbiło wyobraźnię motocyklistów. Badania przeprowadzone przez Dunlop wykazały, że wielu z nich chce najnowszych technologii oponiarskich, które pasowałyby do osiągów ich motocykli, ale jednocześnie poszukują wzoru bieżnika w stylu retro, który odzwierciedlałby wizerunek wybranego modelu motocykla.

W sierpniu brytyjski producent wprowadzi na rynek oponę spełniającą te potrzeby. TT100 GP została zainspirowana jednym z największych sukcesów firmy w wyścigach, pierwszą oponą zdolną osiągnąć średnią prędkość 100 mil na godzinę na słynnym torze TT.

Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle Europe, opisuje rozwój firmy Dunlop – W ciągu ostatnich dwóch lat Dunlop skupił się na oponach hypersportowych, oferując bezprecedensową gamę pięciu nowych opon, z których wszystkie odniosły sukces testowy i otrzymały wyróżnienia od doświadczonych ekspertów. Pracujemy nad osiągnięciem tych samych poziomów także w innych segmentach. Ekscytującym, ale wymagającym segmentem jest rynek Trail. Dunlop zdecydował się zainwestować w Trailmax Meridian – zupełnie nowy projekt dla poszukujących przygód motocyklistów, którzy czekają na coś nowego dla swoich maszyn. Po stronie off-road enduro poziom podwyższy nowy Geomax EN91, uzupełniając ofertę, która już okazała się jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku. Wreszcie TT100 GP będzie oferować sportową alternatywę dla istniejącej linii hypersport, odpowiadającą trendowi retro klasyki, jaki obserwujemy na rynku w ostatnich latach.

Edouard Carpentier, Dyrektor Generalny Dunlop Motorcycle Europe, dodał – Wierzymy, że przed końcem 2019 roku będziemy mieli najsilniejsze portfolio, jakie kiedykolwiek zaoferowaliśmy swoim klientom. Dealerzy i klienci z pewnością zwrócili uwagę na tempo naszego rozwoju na rynku hypersportowym w ciągu ostatnich dwóch lat, ale nasza pasja do innowacji sięga znacznie dalej poza sektor sportowy. Nowe opony tworzą prawdziwie globalne portfolio, które zapewnia bezpieczeństwo, jakość, osiągi i przyjemność z jazdy dla każdego typu motocyklisty. Zaangażowanie Dunlop w innowacje jest bezwzględne. Nasze tegoroczne zwycięstwa w wyścigach Pro Motocross, Supercross, Motocross Kobiet, Endurance Racing oraz sukces na Isle of Man TT 2019 dowodzi, że nasz zespół kieruje się zwycięskim sposobem myślenia, który zapoczątkowaliśmy 130 lat temu.

Źródło: Dunlop

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę