Dwa tory, dwa zwycięstwa. Zespół testowy Dunlop ponownie wygrywa

Dunlop

Tor Pau-Arnos gościł czwartą rundę Mistrzostw Francji Superbike. Było to drugie wydarzenie w tym roku, w którym rywalizował zespół testowy Dunlopa. 

Xavier Simeon powtórzył sukces z Le Mans, biorąc udział w pierwszym z wyścigów Pau-Arnos, jadąc Yamaha YZF-R1. Yamaha jest częścią floty zespołu testowego Dunlopa, który od czasu do czasu bierze udział w wyścigach na najwyższym poziomie, aby potwierdzić osiągi najnowszych technologii marki w rzeczywistych sytuacjach wyścigowych.

Simeon stoczył ciężką walkę z lokalnym bohaterem Kennym Forayem (BMW), obejmując prowadzenie po 12. okrążeniach, aby podkreślić stabilność i trwałość osiągów opon Dunlop na dystansie wyścigu. W tej rywalizacji były belgijski motocyklista MotoGP wykorzystał nowe ogumienie na przód, które obecnie znajduje się jeszcze na etapie rozwojowym, w połączeniu ze sprawdzoną tylną oponą Dunlop KR108.

Wim Van Achter, Dunlop Motorsport Manager, wyjaśnił znaczenie tego wyniku dla zespołu testowego – Poziom rywalizacji we francuskim Superbike jest bardzo wysoki, a udział zespołu testowego Dunlopa w takich wyścigach pozwala nam udowodnić, że nasze najnowsze opony sprawdzają się w środowisku z najlepszymi zawodnikami i zespołami. Temperatury w Pau-Arnos były bardzo wysokie, na torze oscylowały między 41 a 47 stopni Celsjusza, co nadawało testom ogumienia dodatkowy wymiar. To był ekscytujący wyścig, cieszymy się z drugiego zwycięstwa w tym roku. Nowa opona na przód używana przez Simeona pojawi się już wkrótce w innych klasach Superbike, w tym w tegorocznych Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIM.

Zespół testowy Dunlop planuje wziąć udział w następnej rundzie francuskich mistrzostw w Superbike na Magny-Cours 7 lipca, ale z innym motocyklem i zawodnikiem. W miejscu, w którym wcześniej organizowano wyścigi Bol d'or Endurance i Grand Prix Francji Formuły 1, Dunlop wystawi BMW S1000 R z floty testowej, pilotowane przez zwycięzcę Isle of Man TT Petera Hickmana.

Współpraca z wieloma kierowcami jeżdżącymi różnymi motocyklami pozwala nam uzyskać komplet informacji na temat różnych maszyn. Skupiamy się na tym, aby opracować opony, które pasują do szeregu różnych motocykli, a nie tylko do jednego konkretnego modelu – dodał Wim.

Źródło: Dunlop

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę