Dwie długości, cztery kolory – nowe dźwignie hamulca i sprzęgła TRW Lucas

TRW
17.8.2017

ZF Aftermarket wprowadza na rynek nowe modele dźwigni hamulca i sprzęgła do motocykli marki TRW. Produkty dostępne będą w dwóch rozmiarach – krótszym „Racing” i dłuższym „Street” oraz w czterech wariantach kolorystycznych. Obie wersje dźwigni spełniają normy certyfikatu ABE.

Przy projektowaniu najnowszej generacji dźwigni hamulca i sprzęgła TRW Lucas, bardzo duży nacisk położono na ergonomię użytkowania i zapewnienie motocykliście pewnego i wygodnego uchwytu. Zastosowanie precyzyjnych pokręteł regulacji umożliwia natomiast dobranie optymalnych wartości siły hamowania i czułości sprzęgła, według indywidualnych potrzeb kierowcy. Dzięki powiększeniu pokręteł, regulacji można dokonać bez konieczności ściągania rękawic motocyklowych.

Dźwignie hamulca i sprzęgła zgodne z certyfikatem ABE, dostępne są w dwóch rozmiarach: w wersji „Street” o długości dźwigni wynoszącej 80 mm oraz w wersji sportowej „Racing” – 50 mm. Obydwie wersje występują w czterech kolorach: czarnym, srebrnym, tytanowym i specjalnym złotym. Standardowe, czarne pokrętło regulacji, na życzenie klienta można wymienić na wersję w kolorach: srebrnym, tytanowym, niebieskim, czerwonym lub złotym.

Konstrukcja nowych „klamek” zachwyca lekkością i wyrazistą stylistyką. Do ich wykonania wykorzystywane jest wysokiej jakości frezowane aluminium CNC. Dodatkowo, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w razie wywrotki lub wypadku dłuższe dźwignie w wersji „Street” wyposażone są w punkt kontrolowanego pęknięcia.

Nowe dźwignie hamulca i sprzęgła oraz zestawy regulatorów TRW-Lucas dostępne są  na rynku części zamiennych w ramach oferty ZF Aftermarket jako pojedyncze elementy serwisowe.

Źródło: Informacja prasowa TRW

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia