Elektryczny motocykl Oben Rorr oficjalnie debiutuje przed premierą

Elektryczny motocykl Oben Rorr Oben

Elektryczny motocykl Oben Rorr oficjalnie zadebiutował na rynku. Dołączył do istniejącej gamy czterech modeli elektrycznych motocykli tej firmy i trafi do sprzedaży w Indiach w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Producent zdradził niektóre specyfikacje tego zasilanego bateryjnie motocykla jeszcze przed wprowadzeniem go na rynek. Będzie wyposażony w stały zestaw akumulatorów, który wystarczy na pełny zasięg 200 km. Maksymalna prędkość motocykla wyniesie 100 km/h, a przyspieszenie od 0 do 40 km/h ma zająć 3 s.

Z zewnątrz motocykl cechuje się designem w stylu neo-retro i zawiera kilka nowoczesnych elementów. Z przodu znajduje się okrągły reflektor z eleganckimi kierunkowskazami LED. W zestawie wskaźników wykorzystano duży, w pełni cyfrowy wyświetlacz, który pokaże wszystkie wymagane informacje. Inne elementy zewnętrzne to dzielone siedzenia, dwuczęściowy grabrail na tylnym siedzeniu i pięcioramienne felgi aluminiowe. W schemacie lakieru nadwozia zastosowano dwukolorowe czarne i czerwone elementy, które nadają mu wyjątkowy sportowy wygląd.

Oczekuje się, że nowy zasilany bateryjnie Oben Rorr będzie wyceniony na ok. 120–150 tys. rupii (ok. 6300–7900 zł). W ofercie będzie tylko jeden wariant motocykla.

Ciekawostką jest to, że firma Oben, która jest producentem motocykla, to start-up założony przez studentów IIT Kharagpur oraz IIM Bangalore, który niedługo po rozpoczęciu działalności zebrał 2,5 mln dolarów na rozwój swoich projektów.

Dostawy motocykla rozpoczną się w drugim kwartale bieżącego roku (kwiecień–czerwiec).

Źródło: obenev.com, financialexpress.com

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę