Harley-Davidson z dobrymi wynikami finansowymi za trzeci kwartał

Harley-Davidson przedstawia wyniki finansowe Harley-Davidson

Harley-Davidson przedstawił 26 października wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 roku. Wynika z nich, że skonsolidowane przychody wzrosły o 21% w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku.

Harley-Davidson dostarczył silny trzeci kwartał z solidnym wzrostem zarówno przychodów, jak i dochodu operacyjnego, dostosowanym do naszych inicjatyw strategicznych Hardwire – powiedział Jochen Zeitz, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson.

Potwierdzamy nasze perspektywy na ten rok, a w miarę zbliżania się do naszej 120. rocznicy, którą będziemy świętować w naszym rodzinnym Milwaukee i na całym świecie, jesteśmy podekscytowani potencjałem Harleya-Davidsona, najbardziej pożądanej firmy motocyklowej na świecie – dodał Zeitz.

jochen_zeitz-harley_davidson
Jochen Zeitz, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson. Źródło: ZA Bikers

Podsumowanie wyników z trzeciego kwartału 2022 roku

  • Globalne dostawy motocykli wzrosły o 19% w III kwartale w porównaniu z rokiem ubiegłym, ponieważ produkcja w dużej mierze powróciła do stanu sprzed ogłoszonego wcześniej nieoczekiwanego zawieszenia produkcji w II kwartale;
  • Przychody HDMC wzrosły o 24% dzięki wzrostowi sprzedaży i globalnej polityce cenowej;
  • Marża zysku operacyjnego HDMC w wysokości 17,9% wzrosła o 9,5 punktu procentowego;
  • Dochód operacyjny HDFS spadł o 24% w miarę normalizacji środowiska kredytowego;
  • Rozwodniony zysk brutto (EPS) w wysokości 1,78 USD wzrósł o 70%;
  • Spółka potwierdza swoją całoroczną prognozę na rok 2022 dotyczącą przychodów HDMC, marży HDMC i wyników HDFS.

Wyniki III kwartału 2022 r.

Skonsolidowane przychody wzrosły o 21% w trzecim kwartale w porównaniu z trzecim kwartałem 2021 roku, co było spowodowane przede wszystkim wzrostem przychodów HDMC o 24%. Wzrost przychodów HDMC wynikał z silnego ożywienia w światowych dostawach motocykli po tym, jak w II kwartale negatywnie wpłynęło na nie nieoczekiwane zawieszenie produkcji. Skonsolidowany zysk operacyjny wzrósł o 66%, odzwierciedlając 164-procentowy wzrost w HDMC i spadek o 24% w HDFS. Zgodnie z oczekiwaniami, spadek HDFS był wynikiem wyższej prowizji na straty kredytowe w miarę normalizacji środowiska kredytowego oraz wyższych kosztów odsetkowych.

Wyniki HDMC: Motocykle i Produkty Powiązane

W III kw. nastąpił silny wzrost sprzedaży motocykli na świecie. Przychody HDMC wzrosły o 24%, głównie dzięki 19-procentowemu wzrostowi sprzedaży hurtowej, korzystnemu asortymentowi jednostek i utrzymującej się globalnej sile cenowej. Sprzedaż części i akcesoriów spadła o 2% z powodu niższych wolumenów sprzedaży detalicznej motocykli i została zniwelowana przez wzrost w dziale odzieży i licencji w związku z sezonowym wzrostem produktów.

Na cały rok 2022 Spółka potwierdza swoje prognozy i nadal oczekuje:

  • Wzrostu przychodów HDMC na poziomie od 5 do 10%;
  • Marży zysku operacyjnego HDMC na poziomie 11-12%;
  • Spadku zysku operacyjnego HDFS o 20-25%.

Źródło: Harley-Davidson

 

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę