Honda CRF 2017 na MXGP Holandii

Honda
30.8.2016

Zupełnie nowe Honda CRF450R i CRF450RX 2017 zostały ujawnione na MXGP Holandii przez fabrycznych kierowców Hondy Evgeny Bobrysheva i Gautiera Paulina z Team HRC i Honda Gariboldi Tim Gajser.

Obie premiery pokazał General Manager HRC na MXGP Roger Harvey i Honda Motor Europe Off-Road Manager Davy Dousselaere.

Paddock MXGP był trafnym miejscem na premierę po tym jak fabryczne CRF450RW zdominowały Mistrzostwa Świata w 2016 roku z 17 finałami top-three, 15 zwycięstwami i 19 podium Grand Prix w tym siedmioma zwycięstwami ogólnymi.

Startujący z nr 243, Tim Gajser i jego CRF450RW posiada przewagę 99 punktów w Mistrzostwach Świata na zaledwie trzy pozostałe Grand Prix, przyszły Mistrz Świata MX2 tworzy nową historię.

Znaczną część tych doświadczeń włożono w rozwój pierwszego od ośmiu lat budowanego "od podstaw" CRF450R. Pojazd jest wyposażony w silnik inspirowany przez HRC z 11-procentowym wzrostem mocy top-end, nowej aluminiowej ramie i 49mm widelcami Showa. Wyposażony jest również zbiornik paliwa z tytanu w standardzie, zupełnie nowe tworzywa sztuczne dla radykalnie nowego wyglądu. W opcji po raz pierwszy z rozrusznikiem elektrycznym.

W CRF450RX, Honda ma teraz również maszynę gotową na zawody enduro. Bazuje na CRF450R, litera X oznacza zawieszenie zgodne z specyfikacją enduro, przełączane mapy silnika, większy zbiornik paliwa, 18-calowe tylne koło, podnóżek i rozrusznik elektryczny w standardzie.

Obie nowe maszyny zostaną w ten weekend zaprezentowane na torze Assen.

Źródło: Honda

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę