Kierowcy z Sepang Racing Team odwiedzili konstruktorów ze światowego centrum Petronas R&T

Petronas

Kierowcy z Sepang Racing Team i Petronas Sprinta Racing odwiedzili centrum badań i technologii Petronas w Turynie.


Franco Morbidelli, Fabio Quartararo, John McPhee oraz Ayumu Sasaki odwiedzili warty 60 milionów dolarów obiekt Petronas w Turynie podczas przygotowań do trzynastej rundy MotoGP w Misano. Jest to światowe centrum badań i technologii (Petronas R&T), w którym powstają nowe rozwiązania technologiczne i infrastruktura, a rozwój talentów pracujących w zakładzie gwarantuje mu miano jednego z najlepszych producentów smarów na świecie.

Kierowcy spędzili jeden dzień w Turynie, oglądając obiekt i zapoznając się z pracą kolegów, dzięki którym zawdzięczają swoje osiągnięcia na torze.

To było imponujące zobaczyć cały obiekt R&T Petronas i zrozumieć, jak wiele przygotowań i wysiłku wymaga stworzenie płynnej technologii dla naszych motocykli. Yamaha YZR-M1 jest skomplikowaną maszyną, więc oglądanie tego, jak powstaje olej do silnika i skrzyni biegów, było bardzo pouczające. Jest w tym bardzo dużo nauki i wiedzy konstruktorów. Mam nadzieję, że w najbliższy weekend będziemy mogli podziękować im na torze w Misano w najlepszy sposób, jaki potrafimy – powiedział Franco Morbidelli, kierowca Petronas Yamaha Sepang Racing Team.

W tym miejscu dzieje się magia. Centrum R&T jest ogromne. Będąc na torze, nie myślimy o smarach i olejach, dlatego ufamy w tej kwestii wszystkim pracownikom z Turynu i Malezji, którzy wykonują bardzo ciężką pracę dla nas. Spotkanie ich i zobaczenie ich pracy było wspaniałym doświadczeniem – potwierdził Fabio Quartararo, kierowca Petronas Yamaha Sepang Racing Team.

Źródło: Petronas

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę