LRP Poland dwukrotnie na podium Alpe Adria na Słowacji

LRP Poland
8.5.2018

Reprezentujący barwy polskiej ekipy LRP Poland, Niemiec Arnaud Friedrich ukończył oba wyścigi pierwszej rundy europejskich mistrzostw Alpe Adria klasy Superstock 1000 na drugiej pozycji. Start na torze Slovakiaring był także dla 18-letniego motocyklisty idealnym treningiem przed debiutem w mistrzostwach świata FIM EWC.

Friedrich, który razem z zespołem LRP Poland wystartuje w tym roku w pełnym cyklu Alpe Adria, mistrzostw Polski oraz mistrzostw świata FIM EWC, w miniony weekend miał przed sobą trudne zadanie, bowiem nigdy wcześniej nie jeździł po szybkim i wymagającym torze Slovakiaring.

Mimo wszystko młody Niemiec imponował za sterami BMW S1000RR na oponach Pirelli, od samego początku weekendu utrzymując się w ścisłej czołówce, a następnie kończąc oba wyścigi na drugim miejscu. W sobotę do zwycięzcy Friedrich stracił tylko siedem sekund. W niedzielę już zaledwie pięć.

– Nie był to dla mnie łatwy weekend, ponieważ musiałem uczyć się bardzo trudnego toru, a także nowego dla mnie motocykla, przygotowanego przez LRP Poland w specyfikacji Superstock 1000 – mówi Arnaud Friedrich. - Nauka toru była bardzo trudna, ponieważ to szybka i szeroka trasa, a zakręty można przejeżdżać różnymi liniami. W pierwszym wyścigu straciłem trochę czasu na pierwszych okrążeniach, ale przebiłem się na drugie miejsce i obroniłem je do mety. W niedzielę byłem w stanie jeszcze trochę przyspieszyć i znów stanąć na drugim stopniu podium. Cieszę się z udanego rozpoczęcia sezonu. Chciałem w ten weekend poznać moich rywali z Alpe Adria, ale także przygotować się do debiutu w FIM EWC. Co prawda w najbliższą sobotę czeka nas „zaledwie” ośmiogodzinny wyścig, ale to nadal bardzo długie zmagania. Jesteśmy jednak dobrze przygotowani i liczymy na udaną rundę.

Start w Alpe Adria jako trening przed zaplanowanym na najbliższą sobotę wyścigiem FIM EWC potraktował z kolei jeżdżący menedżer ekipy LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski.

– Arnaud zaimponował całej ekipie – podkreśla szef zespołu. – Slovakiaring liczy blisko sześć kilometrów i jest bardzo szybkim i wymagającym torem. Mimo wszystko nasz młody zawodnik już w pierwszej sesji uzyskał świetny, czwarty czas w stawce, a następnie dwukrotnie stanął na podium, systematycznie podkręcając tempo i w niedzielę zmniejszając stratę do zwycięzcy. To pokazuje jego ogromny potencjał. Dla nas obu start w Alpe Adria był przede wszystkim treningiem przed mistrzostwami świata, w których wystartujemy na Słowacji już w najbliższy weekend. Arnaud walczył jednak także o wynik i punkty do klasyfikacji generalnej, podczas gdy ja w klasie Superbike testowałem nasz motocykl w specyfikacji EWC i nawet podczas wyścigów zjeżdżałem do alei serwisowej aby dopracowywać ustawienia. Efekty tej pracy zobaczymy już w sobotę, a wkrótce potwierdzimy nazwisko trzeciego zawodnika, który dołączy do nas na rundę EWC.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: Informacja Prasowa – LRP Poland

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę