Łukasz Kurowski Mistrzem Polski w Cross Country!

Goodyear
4.10.2018

Łukasz Kurowski po raz kolejny dostarczył sobie i kibicom wielu powodów do radości. Zdobywając dwunasty już tytuł Mistrza Polski złotymi literami zapisał się na kartach historii polskich sportów motorowych. W drodze do upragnionego tytułu utalentowanego zawodnika wspierał Dunlop.

Do finałowej rundy Mistrzostw Polski w Cross Country, która odbywała się w Kaliszu Pomorskim, Łukasz Kurowski przystępował z dużą przewagą punktową w klasyfikacji generalnej. Jednak to nie przesądzało jeszcze o ostatecznym zwycięstwie, bowiem ten etap był szczególny. Zdobyte punkty były mnożone x 1,5, więc trzeba było pojechać równo i bez niespodzianek. Kurowski, jak na prawdziwego mistrza przystało, spisał się znakomicie i wygrał rywalizacje ze sporą przewagą punktową, co przyniosło mu dwunasty w karierze tytuł Mistrza Polski.

– Byłem pierwszy raz w Kaliszu Pomorskim na zawodach i bardzo mi się tu podobało. Trasa bardzo ciekawa i urozmaicona. Było praktycznie wszystko poza elementami super enduro. Sporo miejsc, gdzie można było odkręcić manetkę gazu (proste po 300 m), a także sekcja leśna oraz crossowa. Motocykl nie sprawiał żadnych problemów – komentuje Łukasz Kurowski. – Starałem się bawić jazdą i mieć dobry fun choć przyznam, że ten rok jest dla mnie szczególnie ciężki bo straciłem ojca, który od zawsze był ze mną w tym sporcie. To jemu chciałbym zadedykować ten dwunasty tytuł Mistrza Polski – dodaje Kurowski.

Nowy Mistrz Polski podziękował też za wsparcie swoim sponsorom, którzy jego zdaniem wnieśli ogromny wkład w uzyskany wynik. Wśród marek, które od lat wspierają Łukasza Kurowskiego jest m.in. Dunlop.

– Serdecznie gratulujemy Łukaszowi kolejnego mistrzowskiego tytułu. To dla nas zaszczyt móc towarzyszyć tak utalentowanemu zawodnikowi w codziennych zmaganiach na torze. Łukasz jest wspaniały wzorem dla innych i zarazem dowodem na to, że dzięki ciężkiej pracy można osiągnąć wiele. Jesteśmy dumni, że od tylu lat reprezentuje barwy Dunlop – mówi Aleksandra Sobotka, menadżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Dunlop jest jednym z wiodących producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych.Marka jest partnerem technicznym zespołów Suzuki Endurance Race Team, Honda Racing i GMT94 Yamaha w wyścigach Endurance, zespołów Kawasaki i Team HRC w wyścigach MXGP oraz oficjalnym dostawcą opon dla Mistrzostw Świata FIM w wyścigach klasy Moto2 i Moto3, oraz odnoszącą największe sukcesy marką oponiarską w wyścigach Isle of Man TT. Idąc za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje motocyklistom dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko dzięki najnowszym technologiom oponiarskim. Opony Dunlop montowane są jako standardowe wyposażenie w takich markach, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha. Więcej informacji na Dunlop można znaleźć na stronie www.dunlop.eu Twiterze @DunlopMoto.oraz na Instagramie @dunlopmotopolska.

Źródło: Informacja prasowa Goodyear Dunlop Tires Polska

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę