Marka RAM świętuje zwycięstwo Toma Viallego i tytuł mistrza świata dla KTM MX

Marka RAM świętuje zwycięstwo Toma Viallego FCA Poland

Marka RAM świętuje sukces zawodnika zespołu Red Bull KTM Factory Racing, Toma Viallego, który w Turcji zdobył tytuł mistrza świata MX2 po swojej siedemnastej wygranej w 36 wyścigach, 10 z 18 Grand Prix, i 15. podium w sezonie. To już drugi tytuł mistrza świata w klasie MX2 dla Toma Viallego w ciągu zaledwie czterech lat. W międzyczasie, od 2010 r., zespół Red Bull KTM zwyciężał w mistrzostwach świata MXGP i/lub MX2 w każdym sezonie z wyjątkiem jednego.

 

Dzień 4 września był niesamowity i dokładnie taki, jakiego oczekują fani tych niezwykle widowiskowych mistrzostw. Chciałbym pogratulować świetnego występu Tomowi Viallemu, który dał z siebie wszystko aż do ostatniego wyścigu oraz zespołowi Red Bull KTM Factory Racing, który nigdy się nie poddał, kontynuując swoją pracę na torze wyścigowym i poza nim, mając zawsze na uwadze tylko jeden cel – zdobycie tytułu mistrza świata. Tom zaprezentował niesamowitą formę w ostatniej części sezonu, pokazując, że potrafi zmierzyć się z presją tak, jak potrafią robić to tylko mistrzowie. Markę RAM wyróżnia ten sam duch zwycięstwa, zapał i determinacja w naszej pracy każdego dnia, aby osiągać nowe, ambitne cele.

– powiedział Domenico Gostoli, dyrektor marki RAM & Dodge Brands Enlarged Europe.

Mistrzostwa MXGP zakończyły się w 2022 roku w gorącym i ciężkim klimacie Afyonkarashisar i Grand Prix Turcji. Oczy wszystkich skierowane były na pojedynek pomiędzy Tomem Viallem i Jago Geertsem w klasie MX2, z Belgiem utrzymującym dwupunktową przewagę na szczycie klasyfikacji. Vialle, który triumfował w obu tureckich rundach w 2021 roku, wygrał sobotnie kwalifikacje, by w niedzielę stanąć na starcie jako pierwszy.

W pierwszym wyścigu Francuz prowadził niezagrożony aż do ujrzenia chorągiewki w szachownicę, natomiast Geerts dojechał 10 sekund za nim. W drugim wyścigu Geerts miał lepszy start, ale Vialle zaatakował i na drugim okrążeniu zobaczył czysty tor. Rywale zaciekle walczyli, ale to Vialle odzyskał równowagę i dojechał do mety jako pierwszy, by rozpocząć świętowanie. Jest czwartym zawodnikiem Red Bull KTM Factory Racing w erze MX2, który zdobył więcej niż jeden tytuł FIM na KTM 250 SX-F i drugim Francuzem, który tego dokonał.

W tym sezonie RAM i Red Bull KTM Factory Racing połączyły siły w trzech różnych zawodach: w Mistrzostwach Świata Motocrossu, Mistrzostwach Świata Enduro i Mistrzostwach Świata Hard Enduro. Dokładniej mówiąc, amerykańska marka oddała do dyspozycji zespołu Red Bull KTM Factory Racing cztery samochody RAM 1500: RAM Laramie Night Edition, RAM 1500 Rebel oraz dwa RAM 1500 TRX, czyli najszybsze i najmocniejsze półtonowe pick-upy (jeden z nich został przydzielony dla Toma Viallego). Ponadto, w ramach umowy, logo RAM pojawiło się na motocyklach MXGP i w padoku, a także na wszystkich kanałach społecznościowych KTM: Facebook, Twitter, Instagram i YouTube. Samochody RAM były również wystawiane podczas niektórych imprez organizowanych w tym sezonie, wzbudzając ciekawość i uznanie szerokiej publiczności.

Źródło: FCA Poland

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę