Mateusz Molik w barwach Wójcik Racing Teamu

Mateusz Molik w barwach Wójcik Racing Teamu Wójcik Racing Team

Zaledwie 15-letni Mateusz Molik będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Wójcik Racing Teamu w mistrzostwach Polski klasy Supersport 300.

Poznaniak to jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników motocyklowych młodego pokolenia. Dwa ostatnie sezony spędził, ścigając się jako jedyny Polak w towarzyszącej MŚ MotoGP i mistrzostwom Niemiec IDM Superbike serii Northern Talent Cup, przeznaczonej dla młodych talentów z Europy Środkowej i Północnej.

Sukcesy odnosił także w kraju, od dwunastego roku życia, ścigając się w Pucharze Polski klasy Moto3, a wcześniej w wyścigach Pucharu Polski Pit Bike. Motorsport ma we krwi, bowiem jest synem świetnego zawodnika i szkoleniowca, Jacka Molika.

W sezonie 2022 Mateusz Molik wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw Polski klasy Supersport 300. Zmagania rozpoczną się w ostatni weekend maja na torze w Poznaniu i będą składać się w sumie z czterech rund. Podczas każdej z nich odbędą się po dwa wyścigi.

Partnerem juniorskiego projektu Wójcik Racing Team w sezonie 2022 będzie ponownie PKN ORLEN. W nowych barwach Mateusz Molik zadebiutuje już w następny weekend, startując treningowo w wyścigach mistrzostw Czech na słynnym torze MotoGP w Brnie.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z powodu dołączenia do Wójcik Racing Teamu – mówi Mateusz Molik. – To ekipa z dużymi ambicjami i sukcesami, w której z pewnością będę mógł skutecznie kontynuować swój rozwój jako zawodnik. Przede mną sporo nauki. Przesiadam się z motocykli prototypowych na Yamahę R3, która jest zmodyfikowaną maszyną wyścigową i wymaga nieco innego stylu jazdy, ale jestem gotowy na nowe wyzwanie. Dam z siebie wszystko i chcę już w tym roku walczyć o wysokie pozycje.

– Od samego początku istnienia zespołu wspieranie i rozwój młodych, polskich talentów jest dla nas jednym z głównych priorytetów – dodaje szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – W ostatnich latach pomogliśmy wielu młodym zawodnikom rozwinąć skrzydła i pokazać się na międzynarodowych torach. Jednocześnie od dłuższego czasu z zainteresowaniem przyglądaliśmy się postępom Mateusza, który zaimponował nam tempem i walecznością podczas dwóch poprzednich sezonów startów w cyklu Northern Talent Cup. W tym roku Mateusz będzie reprezentował barwy Wójcik Racing Teamu w mistrzostwach Polski klasy Supersport 300. Traktujemy ten sezon jako swojego rodzaju rozgrzewkę i pierwszy krok naszej długofalowej współpracy, bowiem mamy wobec Mateusza daleko idące plany.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

Źródło:

 

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę