Metzeler Sportec M7 RR najlepszą oponą supersport

Pirelli
16.6.2016

Stworzone w 2014 roku dzięki doświadczeniu w wyścigach drogowych, zwyciężyły w testach porównawczych organizowanych w tym samym roku przez znany niemiecki magazyn. Opony Metzeler Sportec M7 RR ponownie uznano za opony numer jeden w swoim segmencie.

Sportec M7 RR, opona stworzona z doświadczenia Metzeler w wyścigach szosowych, wygrała test porównawczy opon supersport 2016 organizowany przez niemiecki magazyn Motorrad. Czasopismo testowało opony z rodziny SPORTEC porównując je z Pirelli DIABLO ROSSO III, Continental Sport Attack 3, Bridgestone Battlax S21, Michelin Pilot Power 3 oraz Dunlop SportSmart2.

Jest to drugie z rzędu zwycięstwo Sportec M7 RR w testach porównawczych opon supersport przeprowadzonych przez znany niemiecki magazyn. Metzeler zwyciężył po raz pierwszy w teście porównawczym w 2014 roku, zaś w 2015 Motorrad nie przeprowadził testu porównawczego. Po trzech latach od debiutu rynkowego, Sportec M7 RR potwierdził się jako niekwestionowany lider w swoim segmencie, co pokazuje, jak technologia zastosowana w projekcie jest nadal trudna do zastosowania przez innych konkurencyjnych producentów opon.

Test porównawczy opon został opublikowany w numerze 12/2016 Motorrad, który jest obecnie w kioskach, przeprowadzono, stosując następujące rozmiary opon w motocyklu testowym Yamaha YZE-R1 model ABS: 120/70 ZR 17 na przód i 190/55 ZR 17 na tył.

Wszystkich sześć modeli opon zostało porównane w trzech sesjach testowych: na drodze, w teście na mokrej nawierzchni oraz na drogach regionalnych by zasymulować codzienne użytkowanie. W każdym teście można było otrzymać maksymalną notę 100 punktów, w sumie 300 punktów do zdobycia i wygrania testu porównawczego.

Poniżej ostateczna klasyfikacja i wyniki:

  1. METZELER SPORTEC M7 RR – 273/300 punktów
  2. PIRELLI DIABLO ROSSO III – 271/300 punktów
  3. CONTINENTAL Sport Attack 3 – 271/300 punktów
  4. BRIDGESTONE Battlax S21 – 269/300 punktów
  5. MICHELIN Pilot Power 3 – 257/300 punktów
  6. DUNLOP Sportsmart2 – 251/300 punktów

Metzeler Sportec M7 RR znalazły się na imponującej pierwszej pozycji w teście na drogach publicznych, jak również zdobyły miejsce na podium teście na mokrej nawierzchni oraz na torze, zdobywając imponujące trzecie najlepsze okrążenie za dedykowanym produktem Pirelli DIABLO ROSSO III oraz Bridgestone Battlax S21. W ocenie ogólnej dokonanej przez ekipy testujące Motorrad przyznano Metzeler Sportec M7 RR tytuł absolutnego zwycięzcy testu porównawczego, gdyż w sumie okazała się najbardziej wyważoną oponą zapewniającą najlepsze ogólne osiągi.

Test porównawczy odbył się we Francji na Circuit Automobile de Karland w Mireval, należącym do Grupy Goodyear-Dunlop oraz na drodze do testów drogowych wokół toru.

Żródło: Informacja prasowa Pirelli

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę