Metzeler wybrany najlepszą oponą

Metzeler
25.3.2016

Marka Metzeler z 66,9% preferencji wśród 52 171 uczestników w corocznym badaniu niemieckiego magazynu Motorrad, zdobyła prestiżową nagrodę już po raz szósty.

W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, Metzeler otrzymał ważną niemiecką nagrodę: marka opon została wyróżniona przez opiniotwórczy niemiecki magazyn Motorrad tytułem "Best Brand 2016 w kategorii Opony".

METZELER, laureat nagrody w edycjach 2006, 2008, 2009, 2013, 2015 otrzymał wyróżnienie po raz szósty w jedenastu edycjach badania czym potwierdza, że jest najbardziej popularną marką opon wśród motocyklistów. W tegorocznym badaniu promowanym przez Motorrad wzięło udział łącznie 92 519 głosujących w 21 kategoriach, a głosujących w kategorii opon było 52 171.

Jak co roku, czytelnicy zostali poproszeni o opinię, która z motocyklowych marek opon jest ich ulubioną, pozostawiając przy tym możliwość wskazania więcej niż jednej z preferowanych. Tym sposobem METZELER został uznany najlepszą marką w swojej kategorii z 66,9% głosów, co stanowi ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę ogromny dystans do kolejnej sklasyfikowanej marki: druga w rankingu marka jest oddalona o prawie pięć punktów procentowych, a trzecia o ponad dziewiętnaście punktów procentowych.

Najnowsze opony sportowo-turystyczne od Metzeler Roadtec 01, z pewnością przyczyniły się do sukcesu i przyznania tej nagrody, ale w ciągu ostatnich trzech lat marka METZELER całkowicie zmodernizowała gamę swoich opon. Również na początku roku nowa seria wyścigowa składająca się z RACETEC RR Slick i RACETEC RR CompK Slick została zaprezentowana, podczas gdy w ubiegłym roku premierę miała wyścigowa opona RACETEC RR przeznaczona do serii Supersport. Jednak pierwszą z rodziny produktów przeznaczonych do wyścigów drogowych w klasie Supersport była zdecydowanie Sportec M7 RR, zwycięzca testu porównawczego opon Supersport dokonanego przez magazyn Motorrad w 2014 roku.

METZELER otrzymał prestiżową nagrodę podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się w Stuttgarcie w zeszły poniedziałek. Nagroda, przekazana przez Michaela Pfeiffera, dyrektora magazynu Motorrad, odebrał Michael Müller, Sales & Marketing Director of Metzeler w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Źródło: Metzeler

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę