Motoryzacyjne osobliwości podczas ProfiAuto Show 2016

ProfiAuto
13.5.2016

Samochód o dwóch silnikach, wytatuowany i „diabelski” motocykl, wyjątkowe modele Lexusa oraz Yamahy czy możliwość przejażdżki autem przystosowanym dla… czterech kierowców – tegoroczne ProfiAuto Show, poza atrakcjami dla specjalistów, będzie także okazją do obejrzenia motoryzacyjnych unikatów.

W pierwszy weekend czerwca (4–5.06) w Katowicach na fanów motoryzacji czekać będzie wszystko, co budzi ich największe emocje: oryginalne samochody, piękne motocykle i ekscytujące pokazy.

Targi ProfiAuto Show 2016 odbędą się już za niespełna miesiąc. To już trzynasta edycja imprezy. Jej organizatorzy przyzwyczaili fanów motoryzacji do tego, że z roku na rok – skala targów powiększa się. W 2016 roku obejmą one imponującą powierzchnię wystawienniczą – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Spodek oraz tereny pomiędzy nimi – łącznie 22 tysiące m2. Zobaczyć będzie można elementy przygotowane z myślą o profesjonalistach: stoiska producentów części motoryzacyjnych i akcesoriów (blisko 140 marek z całego świata), specjalistyczne pokazy, szkolenia czy specjalne atrakcje w strefie dla mechaników. Duża powierzchnia imprezy pozwoli także na kumulację elementów najważniejszych dla imprez motoryzacyjnych: samochodów, motocykli i emocjonujących atrakcji.

Na ProfiAuto Show 2016 pojawią się m.in. wyjątkowe egzemplarze: Lexus LFA (jeden z dwóch takich w Polsce) czy Calibra Tsunami Bimoto (samochód z dwoma silnikami o mocy ponad 2000 KM), a także liczne modele takich marek jak Aston Martin, Ferrari, Dodge, Lamborghini, Audi czy Porsche. Płytę kultowego Spodka w sobotę wypełnią natomiast całkowicie unikatowe modele tuningowane. W strefie racing na zewnątrz obiektu będzie można m.in. spróbować swoich sił podczas przejażdżki VW Twin-Car, samochodem w którym każdy z czterech pasażerów jest jednocześnie… kierowcą. Fani jednośladów będą mogli zobaczyć z bliska m.in. najnowszy model Yamaha MT-10. Po raz pierwszy zaprezentowany w Mediolanie w listopadzie 2015, już pół roku po swojej światowej premierze i tuż po rozpoczęciu masowej produkcji, odwiedzi właśnie Katowice.

Trudno będzie przejść obojętnie także obok customowych motocykli: Behemot Bike, Recydywista i Alien. Ten pierwszy to diabelsko imponująca wyglądem i parametrami technicznymi bestia, zaprojektowana we współpracy z zespołem Adama Darskiego. Niczym nie ustępuje mu Recydywista – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl, pokryty jasną skórą, na którą naniesiono prawdziwe tatuaże. Galerię motocyklowych oryginałów uzupełnia Alien – model inspirowany postacią z kultowego filmu Ridleya Scotta.

Wśród emocjonujących atrakcji ProfiAuto Show 2016 na pierwszy plan wybija się wieczorne kaskaderskie show, wypełnione akrobacjami i efektami pirotechnicznymi. Ale spektakularne akrobacje będzie można oglądać (a w niektórych nawet wziąć udział) przez cały czas trwania targów, w specjalnie wydzielonej, zewnętrznej strefie racing. Tam zaplanowano m.in. wyścigi, drift, kontrolowane zderzenia, skoki, pokazy taxi na dwóch kółkach, samochodowy bowling, strzelanie do aut z bazooki czy rozjeżdżanie ich monster truckiem, a także pokazy ratownictwa medycznego. W rajdowym miasteczku umiejscowionym tuż obok, pojawi się Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy, zdobywczyni drugiego miejsca w Pucharze Świata podczas rajdu Baja Poland.

Plan atrakcji związanych z ProfiAuto Show 2016 wciąż się powiększa, a najaktualniejsze informacje dotyczące wydarzenia znaleźć można w pierwszej edycji specjalnej aplikacji targowej ProfiAuto Show, dostępnej w Google Play i App Store. Wszystkie osoby, które ją pobiorą – będą mogły także kupić bilet na targi za połowę ceny.

CO: ProfiAuto Show 2016
GDZIE: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (obok legendarnego Spodka)
KIEDY: sobota 4 czerwca (w g.10.00–18.00 + show kaskaderskie o 18.30) oraz niedziela 5 czerwca (w g. 10.00–16.00)

Źródło: Informacja prasowa ProfiAuto Show

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę