Na rajd z Yamahą

Na rajd z Yamahą Yamaha

Przed nami sezon pełen wrażeń i sportowej rywalizacji z widokiem na najpiękniejsze zakątki Polski. Nie zabraknie imprez dla miłośników turystycznych enduro i nie mniej ekscytującej jazdy po asfalcie, a wszystko to w ramach przygotowanych na nadchodzący sezon motocyklowych rajdów na orientację Yamaha ON Tour Poland napędzanych przez Yamahę!

Tegoroczny harmonogram prezentuje się bardzo obiecująco. Start jest na Podkarpaciu, gdzie 27 maja odbędzie się słynny już VII Bieszczadzki Rajd „Wilcza Sfora”. Jak co roku organizatorzy przygotowali dwie trasy – Road z satysfakcjonującymi bieszczadzkimi serpentynami oraz nową Adventure wiodącą drogami asfaltowymi, szutrowymi i gruntowymi, a nawet brodami rzecznymi przez góry i przełęcze.

Już 2 dni później przeniesiemy się na najpiękniejsze szlaki Karpat Zachodnich, w których zabytki, pałace i zamki na kilka dni zamienią się w punkty kontrolne dla motocyklistów rywalizujących w Turystycznym Rajdzie Asfaltowo-Krajobrazowym TRAK. Jego szczególną cechą jest charakter wędrowny, co oznacza każdą noc spędzoną w nowym miejscu. Dla wygody uczestników bagaże jadą osobno, a na końcu każdego odcinka czeka wygodna baza noclegowa i kumple dzieljący tę samą pasję motocyklową.

North South to najtrudniejsza i najbardziej oblegana impreza rajdowa w ofercie. 1000-kilometrowa wyprawa została stworzona z myślą o wielbicielach wymagających tras enduro. Turystyczny Rajd Polski Północ-Południe rozpocznie się 22 czerwca, potrwa 4 dni i w tym roku powiedzie uczestników z Bieszczad na Podlasie. Poszczególne etapy będą rozgrywane zarówno w dzień, jak i po zmroku. Wrażenia niezapomniane!

Kto chce się sprawdzić na krótszym, asfaltowym odcinku, powinien postawić na Kocią Reinkarnację – znaną i lubianą imprezę stworzoną dla mniej zaawansowanych, a nawet początkujących motocyklistów. Ten jednodniowy rajd zaplanowany na 3 lipca zahacza o różne zakątki Dolnego Śląska. Jeśli więc nie możesz pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek, kilka godzin zabawy pomoże Ci się zregenerować.

Na pożegnanie lata – Kaszebe Rally, który potrwa od 16 do 18 września. Tu również rywalizacja będzie się rozgrywać na dwóch trasach – Road oraz Adventure wyznaczonych po Ziemi Kaszubskiej, łączących piękno przyrody z różnorodnością zabytków – klasztorów, warowni czy mitycznych kręgów.

Tradycyjnie jesienią odbędzie się Szuter Rally. Tegoroczna edycja zaplanowana na 6–9 października „Dziki Zachód” stanowi kontynuację poprzednich Szuter Rally oraz Twardziela. Na uczestników będzie czekać malownicza, ponad 500-kilometrowa trasa wiodąca bocznymi drogami, łąkami, lasami, z licznymi podjazdami i ekscytującymi zjazdami z Gór Opawskich.

Sezon zamknie listopadowy Rajd Niepodległości Samopas, którego trasa obejmie Przedgórze Sudeckie. Rajd bazować będzie na nowoczesnej formule hybrydowej, w której uczestnicy sami zdecydują o czasie wyprawy, sfotografują punkty kontrolne, by następnie, wraz z zapisem trasy z aplikacji, przesłać je na adres organizatora.

Rejestracja zgłoszeń na stronie https://rajdymotocyklowe.com/

Źródło: Yamaha

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę