Nowa, inteligentna nawigacja dla skuterów

TomTom
8.9.2016

TomTom (TOM2) stworzył pierwszą na świecie nawigację na skutery z możliwością połączenia ze smartfonem – TomTom VIO.

Nawigacja jest bardzo funkcjonalna, ale wywołuje również niezwykłe wrażenie wizualne, co sprawia że łatwo jest się przyzwyczaić do korzystania z niej. Urządzenie posiada okrągły, przystosowany do użytkowania w rękawicy, dotykowy ekran, łączy się ze smartfonem dzięki dedykowanej aplikacji. Już nigdy więcej nie będzie trzeba sięgać po telefon w trakcie jazdy.

Nawigacja prowadzi użytkownika do celu za pomocą wskazówek pokazywanych na wodoodpornym wyświetlaczu oraz komend głosowych, odbieranych dzięki zestawowi głośnomówiącemu, który wykorzystuje technologię Bluetooth®. Gdy przychodzi połączenie telefoniczne, kierowca będzie wiedział, kto je wykonuje, dzięki zdjęciu na wyświetlaczu. Użytkownik może rozmawiać przez zestaw głośnomówiący, podczas gdy wskazówki będą nadal wyświetlane na ekranie TomTom VIO.

Urządzenie posiada wbudowany system firmy TomTom, dotyczący ostrzeżeń o fotoradarach. Wyświetlacz zmienia kolor na czerwony, kiedy kierowca przekracza prędkość, zaś kiedy jadzie znowu zgodnie z przepisami, nawigacja wraca do pierwotnej kolorystyki. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje informacje o swojej prędkości bez konieczności patrzenia bezpośrednio na ekran.

Zarówno wnętrze urządzenia, jak i jego wygląd zewnętrzny, zostało precyzyjnie zaprojektowane. Dzięki sylikonowemu etui dostępnemu w sześciu różnych kolorach, nawigację można idealnie dopasować do wyglądu skutera. Jest także opcja zmiany koloru mapy, wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji.

Corinne Vigreux, współzałożycielka i dyrektor zarządzająca, TomTom Consumer, powiedziała: – Urządzenie TomTom VIO to prawdziwa rewolucja dla użytkowników skuterów. Korzystanie z nawigacji oznacza nie tylko szybsze dotarcie do miejsca docelowego, ale także koniec z bawieniem się telefonem podczas stania na światłach i zastanawianiem się kto dzwoni, gdy pokonuje się trudną trasę. Po raz pierwszy kierowcy mogą przemierzać zatłoczone miasto bezpiecznie, pewnie, a jednocześnie stylowo.

Źródło: Informacja prasowa TomTom

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia