Nowoczesne technologie na wyciągnięcie ręki

Moretti Parts
6.9.2018

Przyszłość niewątpliwie zostanie zdominowana przez nowoczesne technologie. Reflektory LED są  tego przykładem.  W branży motoryzacyjnej tego typu lampy są coraz częściej stosowane. Wpływ na to ma nie tylko prosty rachunek ekonomiczny, ale przede wszystkim wygląd i komfort prowadzenia po zmierzchu przy odpowiednio doświetlonej drodze.

Pierwsze diody LED trafiły do produkcji w latach 60. ubiegłego wieku. Przez ten czas przeszły one szereg ulepszeń polegających na zwiększeniu mocy tak, aby rozszerzyć zakres ich zastosowania. Reflektory LED w motoryzacji zdobyły uznanie przede wszystkim z powodu trwałości i energooszczędności.

W dzisiejszych czasach technologia LED pozwala czerpać wiele korzyści. Żywotność żarówek LEDowych wynosi  powyżej 50 tys. godzin, podczas gdy zwykłe żarówki potrafią przepalić się już po zaledwie 450 godzinach świecenia. Lampy LED świecą pełną mocą już od momentu włączenia. W innych typach reflektorów ciągłe włączanie i wyłączanie świateł zmniejsza trwałość żarówek, natomiast w przypadku technologii LED nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji. Przewagą reflektorów LED jest maksymalne wykorzystanie pobieranego prądu i uzyskanie światła zbliżonego barwą do światła słonecznego bez utraty energii na oddawanie ciepła.

Dla osób, którym marzy się powiew nowoczesności w swoim pojeździe, ciekawą propozycją może okazać się zmiana zwykłego reflektora na reflektor LED, który ma w swojej ofercie Moretti Parts. Reflektor ten posiada 3 tryby świecenia. Za światła pozycyjne odpowiada 24-diodowy okrąg, który uzupełniony jest o soczewkę podczas trybu świateł mijania, doskonale sprawdzając się podczas jazdy po zmierzchu. Za światła drogowe odpowiada 5 bardzo mocnych LEDów SMD. Reflektor posiada niezbędne homologacje, dlatego bez obaw można się z nim poruszać po drogach. Zastosowana technologia zapewnia niski pobór energii i zapewnia dłuższą żywotność w porównaniu do zwykłych lamp. Ten reflektor można zastosować w pojazdach takich jak: Zipp Neken, Barton Fighter, Yankee, Romet Router WS50 oraz innych podobnych motorowerach i motocyklach.

O dostępność pytaj w najbliższym serwisie.

Źródło: Informacja prasowa Moretti Parts

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia