Opony Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S22 w motocyklach Kawasaki Ninja H2 SX - MKA 2022

Opony Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S22 w Kawasaki Kawasaki Motors

Firma Bridgestone ogłosiła, że jej opony BATTLAX HYPERSPORT S22 zostały wybrane jako oryginalne wyposażenie przez Kawasaki Motors Ltd do nowych, wyczynowych modeli motocykli klasy sport tourer 2022, Kawasaki Ninja H2 SX i Ninja H2 SX SE, których premiera odbyła się 23 listopada 2021 r.

 

  • Motocykl Kawasaki Ninja H2 SX na oponach Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S22
  • Opony BATTLAX HYPERSPORT S22 zostały wybrane na pierwszy montaż do dwóch tegorocznych modeli, Kawasaki Ninja H2 SX i Ninja H2 SX SE.
  • Wyposażone w najnowszą technologię firmy Bridgestone, opony BATTLAX HYPERSPORT S22 oferują sportowe prowadzenie i doskonałą przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach.
  • Firma Bridgestone rozszerza swoją ofertę produktów premium, aby wspierać kluczową działalność firmy w zakresie opon.

Firmy Bridgestone i Kawasaki Motors łączy wieloletnia historia współpracy, w ramach której prodcent opon wspierał rozwój szerokiej gamy motocykli. Bridgestone wspiera wydarzenia, takie jak FIM1 Endurance World Championship (EWC) czy MFJ2 All Japan Road Race Championship swoimi oponami BATTLAX i nieustannie rozwija technologie zapewniające maksymalne osiągi w sportach motorowych. To właśnie dzięki zdobytemu doświadczeniu w tej dziedzinie powstały opony BATTLAX HYPERSPORT S22 dla motocykli z serii Ninja H2 SX. Dzięki nowej budowie bieżnika, które łączą wysoką przyczepność i trwałość przy dużych prędkościach, opony zapewniają doskonałą przyczepność na każdej nawierzchni przy wysokich osiągach. Ponadto zwiększają komfortowe prowadzenie motocykli z serii Ninja H2 SX bez względu na warunki – od terenów miejskich, przez autostrady, po kręte drogi.

Seria Ninja H2 SX oferuje wzmocnione osiągi połączone z naciskiem na komfort na długich dystansach, co sprawia, że motocykle te są jedyne w swoim rodzaju. Całkowicie nowe modele z 2022 roku wyposażone są w Zaawansowane Systemy Wspomagania Jazdy (Advanced Rider Assistance Systems – ARAS) oraz udoskonalone silniki i nadwozie, łącząc w sobie styl i wygodę godny flagowego modelu Kawasaki.

Grupa Bridgestone wdraża swój średniookresowy plan biznesowy (2021–2023)3, którego celem jest osiągnięcie do 2050 roku założeń producenta zrównoważonych rozwiązań. Jako lider w branży oponiarskiej, Grupa Bridgestone konsekwentnie rozwija produkty z myślą o przyszłej mobilności. Grupa Bridgestone będzie nadal przyczyniać się do tworzenia bezpiecznej, pewnej i dostarczającej radości z jazdy kultury motocyklowej poprzez opracowywanie opon, które maksymalizują osiągi i atrakcyjność motocykli.

1 FIM to skrót od Fédération Internationale de Motocyclisme.
2 MFJ to skrót od Motorcycle Federation of Japan.
3 Średniookresowy plan biznesowy Grupy Bridgestone

Źródło: Bridgestone

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę