Opony Michelin w nowych motocyklach Harley-Davidson

Michelin

Firma Michelin opracowała oponę do wybranych motocykli Harley-Davidson z nowej linii Softail. Michelin Scorcher znajdzie się na wyposażeniu modeli Fat Boy, Low Rider, Breakout, które premierowo zaprezentowano w połowie sierpnia.

Opony Michelin Scorcher będą elementem oryginalnego wyposażenia wybranych modeli motocykli Harley-Davidson z linii Softail planowanej na 2018 rok. Mieszanka gumy bieżnika zapewnia oponie bardzo dobrą przyczepność przy niskich temperaturach, jak również na mokrej i wilgotnej nawierzchni, a także wyższą żywotność. Ogumienie przygotowano w dwóch wersjach:
- Michelin Scorcher 31 wpisuje się w stylistykę klasycznych krążowników szos;
- Michelin Scorcher 11 podkreśla sportowy wygląd motocykla.

Inżynierowie Michelin i Harley-Davidson przez dwa lata pracowali wspólnie nad stworzeniem opony Michelin Scorcher, a następnie jej finalnym dopasowaniem do określonych specyfikacji technicznych motocykli.

Jedną z nich było przygotowanie niedostępnych na rynku rozmiarów, jak to miało miejsce w przypadku modelu Fat Boy, w którym na przód montowana jest opona 160/60 R18, a na tył 240/40 R18 dla pewnego prowadzenia i wyjątkowej przyjemności z jazdy. Dodatkowo w oponach zastosowano włókno aramidowe (oprócz rozmiaru 110/90 B19), które zapewnia niższą wagę, większą stabilność i niezmienne osiągi przy dużych prędkościach.

Opony Michelin Scorcher będą dostępne w sieci sprzedaży Harley-Davidson oraz u wybranych dilerów.

Źródło: Michelin

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę