„Oskar designu” dla narzędzi warsztatowych

„Oskar designu” dla narzędzi warsztatowych Würth Polska

Wzornictwo to nie tylko meble, elektronika i sprzęt AGD. „Oscarem designu” zostały wyróżnione także narzędzia.

Pojęcie designu często kojarzy się z modą, samochodami, meblami czy elektroniką użytkową. Wzornictwo jest jednak coraz bardziej istotne także w mniej oczywistych dziedzinach, jak choćby narzędzia, które wraz z innymi produktami dla profesjonalistów są oceniane w prestiżowym konkursie Red Dot.

Red Dot Design Award, nazywana też „Oscarem designu”, to jedna z największych i najbardziej renomowanych nagród dotyczących wzornictwa. Jej historia sięga połowy ubiegłego wieku. Przyznawana jest w Niemczech, gdzie firmy z całego świata konkurują ze sobą w 51 kategoriach, po to, by udowodnić, że ich produkty cechują się wyjątkowej jakości designem. Nad przebiegiem konkursu czuwa międzynarodowe jury, a projekty oceniane są w wielu kategoriach, np. samochody i motocykle, narzędzia, technologia komunikacyjna a nawet biżuteria.

W tym roku wśród laureatów znalazły się dwa produkty firmy Würth, od dziesięcioleci zaopatrującej fachowców na całym świecie w niezbędny sprzęt. Pierwszy z docenionych przedmiotów to wkrętak z magazynkiem do mechaniki precyzyjnej, który jury określiło jako wyróżniający się dobrą funkcjonalnością oraz dużą łatwością obsługi. W narzędziu znajduje się dwanaście podwójnych grotów 4 mm, wykorzystywanych przez fachowców związanych z elektroniką i mechaniką precyzyjną. Wymienne groty umiejscowiono w uchwycie, co pozwala szybko wybrać właściwy w zależności od potrzeb.

Wśród nagrodzonych są także zestawy bitów, które wyróżniono jako udane rozwinięcie rodziny produktów i rezultat przemyślanego procesu projektowego. Wymienne paski bitów w zestawie mogą być pobierane do miejsca zastosowania lub użyte do indywidualnego skonfigurowania pudełka. Wyraźne oznaczenia poszczególnych elementów ułatwiają korzystanie z produktu. Odporne na uderzenia pudełko, w którym mieszczą się bity, wykonane jest z tworzywa sztucznego i ma zacisk na pasek.

Nagroda Red Dot przyznawana jest projektom wyróżniającym się pod względem wzornictwa. Chodzi tu jednak nie tylko o ich estetykę, ale i o funkcjonalność. Ta druga cecha jest szczególnie ważna dla profesjonalistów, których interesuje przede wszystkim to, jak dany wyrób sprawdza się w praktyce. Jest to i dla nas bardzo istotne, dlatego cieszymy się, że nasze produkty zostały docenione przez międzynarodową kapitułę

mówi Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

To nie pierwsze nagrody Red Dot dla produktów Würth. Wcześniej uhonorowane zostały m.in. pokrętło pyłoszczelne z linii Zebra (2015 r.) i pistolet do piany jednoskładnikowej Purlogic ® Premiumpress (2017 r.).

Źródło: Würth Polska

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę