OSRAM BATTERYcharge 901 – z myślą o motocyklach

OSRAM BATTERYcharge 901 – z myślą o motocyklach OSRAM

Firma OSRAM poszerzyła niedawno gamę oferowanych prostowników o niewielkie urządzenie BATTERYcharge 901, przeznaczone przede wszystkim do motocykli, skuterów i niewielkich samochodów. Podobnie jak inne urządzenia tej serii służy ono nie tylko do ładowania, lecz także konserwacji akumulatora, np. zimą.

OSRAM BATTERYcharge 901 to inteligentne urządzenie do ładowania i konserwacji akumulatorów o napięciu 6 V i 12 V, przede wszystkim motocykli i samochodów z silnikami o pojemności do 1,2 l. Wystarczy nacisnąć przycisk, by uruchomić 7-stopniowy cykl ładowania akumulatorów litowych i 9-stopniowy cykl dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych/AGM.

Urządzenie działa w taki sposób, że w przypadku, gdy akumulator nie jest w pełni naładowany rozpoczyna proces doładowywania, a gdy się on zakończy automatycznie przełącza się w tryb konserwacji długoterminowej. Dzięki wyposażeniu w wyświetlacz obsługa jest bardzo prosta i możliwa także w warunkach kiepskiego oświetlenia, np. w garażu. W komplecie są standardowe końcówki zaciskowe i oczkowe, które można podłączyć na stałe do akumulatora. To ostatnie rozwiązanie jest przydatne zwłaszcza w pojazdach, w których dostęp do akumulatora jest utrudniony, czyli w motocyklach i skuterach.

Urządzenie BATTERYcharge 901 ma zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem biegunów i zwarciem. Producent zapewnia 2-letnią gwarancję na ten produkt.

Żródło: ams OSRAM

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę