Pierwszy Ducati Speed Day za nami!

Maciej Dębowski
30.6.2016

Właśnie odbył się pierwszy Ducati Speed Day – wyjątkowa impreza dla posiadaczy motocykli z Bolonii, organizowana na Torze Poznań przez Ducati Polska i Speed Day.

Jazda na torze to sportowe emocje, tak mocno kojarzone z Ducati, ale również nauka szybkiej i bezpiecznej jazdy w kontrolowanych warunkach Toru Poznań. Formuła Speed Dayów pozwala odnaleźć się na torze praktycznie każdemu – niezależnie od poziomu doświadczenia i posiadanego motocykla. Pozytywne emocje, które towarzyszyły uczestnikom w czasie pierwszego tegorocznego spotkania, dało się czuć przez cały dzień. Jedni przyjechali tutaj zrobić swoje pierwsze kroki na torze, inni starali się urwać kilka sekund i pobić swój prywatny rekord.

Nad bezpieczeństwem i postępami w szkoleniu czuwał Jacek Molik, który na 959 Panigale prezentował uczestnikom optymalny tor jazdy. W czasie przerw nie zabrakło także cennych uwag i omawiania techniki jazdy.

W dedykowanym dla Ducati boksie panowała przyjazna atmosfera, w towarzystwie naszych gwiazd z Ducati Toruń Motul Team. Daniel „Buła” Bukowski, Maciek Ukleja i Mariusz Szerszeń chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, odpowiadali na pytania i pomagali nowym adeptom jazdy po torze czuć się jak najlepiej w tym dniu. Zawodnikom impreza też się podobała, Mariusz nie odmówił sobie nawet kilku rund na wyścigowym Panigale.

Pierwszą edycję Ducati Speed Day śmiało można uznać za udaną – dzień minął w szalonym tempie, a zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wymieniali się kontaktami i umawiali na… następną edycję. Gwarantowane są takie same emocje, boksy, profesjonalny fotograf, goście specjalni i pyszny, całodzienny catering. A to wszystko dla posiadaczy Ducati w cenie wstępu na regularny Speed Day.

Kolejne edycje Ducati Speed Day:

  • 11lipca (poniedziałek)
  • 26 sierpnia (piątek)
  • 16 września (piątek)

Zapisy:
By uczestniczyć w kolejnej edycji tej wyjątkowej imprezy, należy zarejestrować się na speed-day.pl/events, w polu „dodatkowe uwagi” koniecznie dopisać „Ducati Speed-Day”.

Źródło: Informacja prasowa Ducati

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę