Pirelli i Yamaha w Yamaha VR46 Master Camp

Pirelli
26.7.2018

Opony Pirelli DIABLO Supercorsa zostały zatwierdzone jako oficjalne wyposażenie dla motocykli YZF-R3, które będą wykorzystywane podczas treningów na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli. Weźmie w nich udział pięciu zawodników, których należą do największych talentów na międzynarodowej scenie wyścigów motocyklowych.

Marka Pirelli została oficjalnym dostawcą opon wybranym przez Yamahę do piątej edycji imprezy Yamaha VR46 Master Camp. Producent motocykli wywodzący się z miasta Iwata w Japonii, orga-nizuje podczas niej treningi torowe wraz z Valentino Rossi VR46 Riders Academy.

Opony Pirelli DIABLO™ Supercorsa w rozmiarze 110/70 ZR 17 z mieszanką SC1 z przodu i 140/70 ZR17 z mieszanką SC2 z tyłu, zostały potwierdzone jako wyposażenie wszystkich maszyn YZF-R3. Maszyny te dosiądą młodzi utalentowani kierowcy z międzynarodowej sceny motocyklowej, któ-rych wyselekcjonowała Yamaha do uczestniczenia w szkoleniach razem z zawodnikami z VR46 Riders Academy.

Opony DIABLO™ Supercorsa są używane przez Pirelli w serii wyścigów mistrzostw świata FIM Su-perbike World Championship w klasie WorldSSP300, w której bierze udział również japoński pro-ducent motocykli promując jednocześnie Yamaha R3 bLU cRU Challenge. Jest to wydarzenie or-ganizowane w celu wspierania młodych zawodników startujących w klasie FIM Supersport 300 World Championship. Wszystko po to, aby mogli oni rozwijać swoje talenty i w przyszłości rywa-lizować w wyższych klasach zawodów przy wsparciu marki Yamaha.

Piąta edycja Yamaha VR46 Master Camp odbędzie się w dniach 27-31 lipca 2018 r., a pięciu wy-branych przez markę do udziału w tym wydarzeniu kierowców to Brazylijczycy Eliton Kawakami (17) i Bruno César (18), amerykańscy zawodnicy Jackson Blackmon (16) i Cory Ventura (16) oraz pochodzący z Tajlandii Keminth Kubo (18).

Poza planowanymi sesjami na torze Misano World Circuit Marco Simoncelli, jadący Yamahą YZF-R3 na oponach Pirelli zawodnicy wezmą również udział w wydarzeniu organizowanym przez sa-mego Valentino Rossiego na jego Motor Ranch oraz na torze Misanino KCE World Circuit "Marco Simoncelli”. Ponadto, będą oni mogli skorzystać z infrastruktury Fisio Gym, a przez cały okres szkolenia będą im towarzyszyli nie tylko Valentino Rossi, ale także Marco Belli, mistrz w dyscy-plinie Flat Track (trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii, dwukrotny mistrz Europy oraz Ameryki), trener fitness Carlo Casabianca i oczywiście wszyscy zawodnicy z VR46 Riders Academy.

Potwierdzenie przez Yamahę informacji o wyborze marki Pirelli na głównego dostawcą opon dla motocykli wykorzystywanych w Yamaha VR46 Master Camp jeszcze bardziej wzmacnia istniejące partnerstwo pomiędzy firmami zarówno w wyścigach, jak i działaniach marketingowych. Współ-praca na tym polu jest także wynikiem wyraźnego uznania dla właściwości jezdnych oferowanych przez opony Pirelli, które są efektem długoletnich startów w cyklu FIM Superbike World Cham-pionship.

Źródło Informacja prasowa Pirelli

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę