Płyn hamulcowy TRW-Lucas DOT 5

TRW
17.10.2016

Jeżeli chodzi o hamulce, modele Harley-Davidson potrzebują specjalnej cieczy: płynu hamulcowego DOT 5 na bazie silikonu. TRW-Lucas oferuje go już teraz w atrakcyjnych i praktycznych pojemnikach 250 ml.

Płyn hamulcowy DOT 5 firmy TRW-Lucas uzupełnia duży asortyment okładzin hamulcowych, tarcz hamulcowych, zestawów sprzęgła, kierownic typu custom i sportowych przeznaczonych do modeli Harley-Davidson. Został on opracowany specjalnie do pojazdów, których układy hamulcowe wymagają  takiego płynu hamulcowego. Płyn hamulcowy DOT 5 firmy TRW produkuje się na bazie silikonu, nie jest on higroskopijny (nie wchłania wody) i nie uszkadza lakierowanych powierzchni, aluminium ani części chromowanych i z tworzywa sztucznego. Dzięki specjalnemu składowi zapewnia optymalną wydajność hamowania, a tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Skutecznie zapobiega korozji oraz powstawaniu osadów i zapewnia optymalne smarowanie uszczelek w układzie hydraulicznym.

Płyn hamulcowy DOT 5 jest zalecany do prawie wszystkich motocykli Harley-Davidson i Buell produkowanych w latach  1976–2005, posiadających oryginalne układy hamulcowe.

Podczas wyboru płynu hamulcowego należy koniecznie przestrzegać przepisów producenta pojazdu. Płynu hamulcowego DOT 5 firmy TRW produkowanego na bazie silikonu nie wolno mieszać z płynami hamulcowymi o specyfikacji DOT 3, DOT 4 i DOT 5.1.

Więcej na www.trwmoto.com.

Źródło: Informacja prasowa TRW

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę

Najbliższe wydarzenia