Rękawice Grippaz model 246 dla warsztatów mechanicznych i przemysłu motoryzacyjnego

DOMAN
16.3.2020

Grippaz to marka profesjonalnych rękawic, które zrewolucjonizowały rynek rękawic ochronnych używanych w różnych branżach. Zapewniają niezawodną ochronę, komfort, a przede wszystkim doskonały „chwyt”. W większości aplikacji można ich używać przez dłuższy czas, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów.

Czarna i pomarańczowa rękawica Grippaz model 246 została zaprojektowana specjalnie do stosowania w warsztatach mechanicznych i lakierniczych oraz we wszystkich aspektach inżynierii samochodowej,. Model 246 to rękawica o długości 240 mm wykonana ze specjalnej mieszanki kauczuku nitrylowo-butadienowego (NBR). Opatentowany antypoślizgowy, dwustronny wzór o teksturze „rybiej łuski” zapewnia najlepszą przyczepność zarówno na suchej powierzchni, jak i na mokrej, włączając w to pracę w środowisku wodnym, olejowym oraz pracę z detergentami. Jednocześnie wewnętrzna kopia tekstury zwiększa przepływ powietrza i zmniejsza pocenie się dłoni w rękawicy. „Chwytność” rękawic Grippaz przewyższa chwytność dostępnych na rynku rękawic o prawie 45% i została oceniona przez niezależną jednostkę notyfikowaną do badań i certyfikacji środków ochrony osobistej SATRA w Irlandii.

Rękawice Grippaz są produkowane zgodnie z najnowszymi normami EN374 (środków ochrony indywidualnej) a nawet z normami EN455 (rękawice medyczne). Zapewniają doskonałą ochronę barierową zarówno przed mikroorganizmami, jak i smarami, wybielaczem, olejem silnikowym, płynem hamulcowym, płynami sprzęgłowymi, wodorotlenkiem sodu, nadtlenkiem wodoru i niektórymi rozpuszczalnikami. Zastrzeżona formuła Grippaz zapewnia również najwyższy komfort i miękkość, a opatentowana, innowacyjna tekstura pozwala pracować z mniejszą siłą, co wydatnie zmniejsza zmęczenie dłoni, szczególnie przy długotrwałym użytkowaniu.

Unikalne właściwości sprawiają, że model 246 jest idealną rękawicą do serwisowania pojazdów, renowacji/detailingu karoserii itp. Często prace w tych obszarach, gdzie zawsze są obecne smary i oleje wymagają wysokiego poziomu precyzji i dokładności. Grube rękawice nie dają pewności chwytu i precyzji działania, a cienkie rękawiczki jednorazowe nie zapewniają wystarczającej ochrony mechanicznej i przyczepności, co obniża precyzję pracy i może skutkować obrażeniami pracownika. Coraz częściej w pracach stosuje się agresywne środki chemiczne, przy pracy z którymi powinny być używane odpowiednie, profesjonalne rękawice ochronne. Urazy pracowników są bardzo kosztowne, wpływają na poziom usług i jakość serwisu.

Przez ostatnie 20 lat niewiele się zmieniło w kwestii rękawic używanych przez mechaników. W dalszym ciągu często podstawowym kryterium wyboru środków ochrony osobistej jest cena. Używanie nieodpowiednich rękawic do poszczególnych zadań wpływa na wydajność, jakość i koszty pracy. Co najważniejsze, zagraża to bezpieczeństwu pracowników i jakości serwisu, co stanowi w końcu największy koszt.

Grippaz to sprawdzony produkt o wysokich wskaźnikach używalności w branży usług motoryzacyjnych. Wielu użytkowników w branży samochodowej coraz bardziej docenia profesjonalne rękawice, stosując odpowiednie modele przypadkowych rękawiczek jednorazowych i gospodarczych. Firma oferuje nie tylko świetną rękawicę, ale będziemy pracować z każdym klientem, aby osiągnąć lepszą ochronę pracowników, wyższą jakość pracy oraz de facto niższe koszty.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.doman-med.pl.

Źródło:DOMAN

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę