SEAT MÓ 125 Performance – Skuter elektryczny, który pobił dwa rekordy Guinnessa

SEAT MÓ 125 – Rekordzista Guinnessa w wersji Performance SEAT

Najnowsza wersja skutera SEAT MÓ 125 Performance podczas ostatnich testów pobiła dwa rekordy Guinnessa, w tym na najdłuższy dystans przebyty w ciągu 24 godzin. SEAT sprawdził najnowszy model skutera elektrycznego w ekstremalnych warunkach – w górskiej krainie Baqueira w hiszpańskich Pirenejach oraz na pustyni Tavernas w regionie Almeria. Dodatkowa funkcja eBoost zapewnia skuterowi wyższą prędkość maksymalną do 105 km/h oraz szybsze przyspieszenie – od 0 do 50 km/h w 2,9 s.

 

  • SEAT oficjalnie zaprezentował wersję Performance modelu 125.
  • SEAT MÓ 125 Performance już podczas testów zdążył pobić rekord Guinnesa w dwóch kategoriach.
  • Skuter elektryczny wyposażono m.in w funkcję eBoost i jest dostępny w dwóch nowych kolorach.
  • Pierwsze dostawy skutera elektrycznego przewidziane są na pierwszy kwartał 2023 roku.

Zespół inżynierów SEAT-a MÓ zaprezentował nową wersję Performance modelu 125. Skuter elektryczny sprawdza się nie tylko do jazdy po mieście. Jego możliwości zostały zweryfikowane w najbardziej ekstremalnych warunkach, w tym także na torze wyścigowym Zuera International Circuit.

Źródło: SEAT Official

SEAT MÓ 125 Performance bije rekordy Guinnessa

Podczas testów, które odbyły się na początku października, SEAT MÓ 125 Performance pobił rekord Guinnessa w dwóch kategoriach. Ustanowił bowiem najlepszy rezultat na najdłuższym pokonanym dystansie na skuterze elektrycznym przez sztafetę w ciągu 24 godzin, osiągając wynik 1430 km, a także okazał się bezkonkurencyjny na najdłuższym odcinku przebytym na skuterze elektrycznym indywidualnie w ciągu 24 godzin, gdzie przejechano 1158 km.

SEAT MÓ 125 jest już bardzo atrakcyjną opcją do transportu po mieście, jak i poza nim, zapewniając ekologiczne i zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności. Wersja Performance dostarcza jeszcze więcej emocji dzięki szeregowi zaawansowanych technologii i funkcji. Wszystko po to, by zapewnić jeszcze lepsze osiągi, dynamikę, ale też bezpieczeństwo i komfort jazdy – stwierdził Lucas Casasnovas, dyrektor SEAT MÓ.

SEAT MÓ 125 w nowej i ulepszonej wersji Performance

Główną myślą jaka przyświecała inżynierom SEAT-a MÓ, było odświeżone podejście w zakresie miejskiej mobilności. W najnowszej wersji skutera elektrycznego SEAT MÓ 125 Performance zadbano o to, aby możliwości pojazdu dostępne na torze wyścigowym były także dostępne podczas jazdy w mieście. Ulepszono w tym celu m.in. technologię silnika, zawieszenia, jak również hamowania. Model zaopatrzono w lepsze siedzenia dla kierowcy i pasażera, zmianom poddano także elementy konstrukcyjne pojazdu.

Skuter napędzany jest zaawansowanym silnikiem elektrycznym, który wytwarza 7,5 kW mocy (11,5 kW mocy szczytowej). Dostępna funkcja eBoost zwiększa moc pojazdu i jego prędkość maksymalną do 105 km/h (w porównaniu do 95 km/h standardowego SEAT-a MÓ 125) w czasie 30 sekund. System, który zapewnia doładowanie, można ponownie aktywować po dwóch minutach. Wspomaga on również proces przyspieszenia, skracając czas osiągnięcia prędkości 50 km/h w 2,9 s (3,9 s w wersji standardowej).

SEAT MO_125_Performance_Tarifa_Blue Źródło: SEAT

Pojazd zachowuje swoją funkcjonalność dzięki wymiennemu i łatwemu w transporcie akumulatorowi. Energooszczędny pakiet litowo-jonowy o mocy 5,6 kWh waży nieco ponad 40 kg i zapewnia zasięg do 137 km na jednym ładowaniu.

SEAT MÓ 125 Performance zapewnia jeszcze bardziej dynamiczną jazdę dzięki ulepszonemu systemowi zawieszenia – w pełni regulowanemu tylnemu amortyzatorowi dostarczanemu przez firmę ÖHLINS. Siła hamowania została zwiększona dzięki wydajnym tarczom i klockom hamulcowych od firmy GALFER. Natomiast komfort podczas jazdy zapewnia wysokiej klasy podwójne siedzenie dla kierowcy oraz pasażera, opracowane we współpracy z producentem SHAD.

Nowe kolory dla SEAT-a w wersji Performance

Dynamiczny, sportowy i odświeżony design pojazdu został dodatkowo podkreślony przez wprowadzone do palety kolorystycznej dwie ekskluzywne opcje lakieru dla wersji Performance: Tarifa Blue i Barcelona Grey.

SEAT_MO_125_Performance_dwa_nowe_kolory Źródło: SEAT

Pierwsze dostawy modelu SEAT MÓ 125 Performance planowane są na pierwszy kwartał 2023 roku.

Źródło: SEAT

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę