Sezon 2017 rozpoczęty!

Bike & Business
6.3.2017

W pierwszy weekend marca centrum targowe EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie stało się motocyklowym sercem Polski. Tutaj miała miejsce Wystawa Motocykli i Skuterów – Moto Expo 2017, podczas której spotkali się producenci motocykli i akcesoriów oraz pasjonaci jednośladów i wszystkiego, co jest z nimi związane.

Wraz z tym wydarzeniem można przyjąć, że sezon na dwa koła został oficjalnie rozpoczęty. W trakcie wystawy można było zapoznać się z nowościami w ofercie importerów. A były to między innymi: BMW R 1200 GS Rally, oraz model R NineT we wszystkich możliwych odmianach, czyli też w wersji „R NineT Racer”.

Na stoisku Triumpha brylowały modele takie jak „Street Cup”, „Scrambler” i „Boneville Bobber”.

Romet także poszedł w kierunku Cafe Racerów i na swoim stoisku zaprezentował model „Classic 400 Cafe Racer” oraz „Classic” w wersji z koszem.

Po japońskiej stronie targów prezentowano najnowsze modele ze stajni Suzuki. W dziale „Sport” były to modele GSX-R1000/R i GSX-R125. W serii „Adventure” – V-Strom 1000, V-Strom 650 oraz V-Strom 250, natomiast w serii „Street” – modele GSX-S1000, GSX-S750 i GSX-S125. U Yamahy prezentowano natomiast modele YZF-R6, SCR 950 Scrambler i nowy model MT-09.

Oprócz ekspozycji motocykli na targach zaprezentowano duży asortyment akcesoriów oferowanych przez wielu wystawców. Przykładem może być firma Touratech, na stoisku której można było się zapoznać z zawieszeniami wyprawowymi i gamą akcesoriów – od odzieży, przez kaski po kufry.

W firmie Inter Motors obok części, opon i wyposażenia można było zaopatrzyć się w cały asortyment odzieży motocyklowej i kasków.

Na stoisku AJP oprócz oferty motocykli zaprezentowano chemię motocyklową Eneos, a u BRP całą gamę pojazdów specjalnych, takich jak quady i pojazdy ATV. Na targach nie zabrakło też producentów maszyn o najmniejszej pojemności skokowej, takich jak Piaggio czy Zipp.

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę