Sharp i GRT Yamaha nawiązują współpracę w ramach wyścigów Suberbike 2020

Sharp

Firma Sharp poinformowała o nawiązaniu współpracy z drużyną Yamaha Racing WorldSBK Junior Team GRT z myślą o zbliżającym się światowym sezonie wyścigów Superbike 2020.

Sharp zapewni zespołowi GRT Yamaha wsparcie w postaci innowacyjnych technologii i produktów, kładąc fundament pod współpracę z jedną z najbardziej utytułowanych ekip w historii wyścigów motocyklowych. Sharp będzie partnerem technicznym wspieranego zespołu Yamaha podczas mistrzostw świata superbike’ów w sezonie 2020, a logo firmy zostanie umieszczone na motocyklu YZF-R1 używanym przez zawodników ekipy.

Partnerstwo między firmą Sharp i zespołem Yamaha Racing WorldSBK Junior Team GRT połączyło dwie spośród czołowych japońskich marek. Od 1912 r. Sharp cieszy się opinią firmy tworzącej i promującej innowacyjne technologie, która przywiązuje ogromną wagę do precyzji i osiągów. Osiągi mają także kluczowe znaczenie dla zespołu Yamaha GRT, odkąd pojawił się on na światowej arenie. W 2017 r. japońska ekipa sięgnęła po potrójną koronę — marzenie każdego zespołu — zdobywając mistrzostwo świata FIM w kategorii Supersport oraz tytuły najlepszego zespołu i producenta.

Sezon 2020 będzie dla drużyny Yamaha GRT drugim w mistrzostwach świata FIM Superbike — najważniejszym cyklu zawodów dla motocykli produkcyjnych. Zespół wystawi do rywalizacji dwóch młodych utalentowanych zawodników — Włocha Federico Caricasulo i Amerykanina Garretta Gerloffa — którzy podczas testów przedsezonowych imponowali szybkością i stabilnymi wynikami.

W wyścigach chodzi przede wszystkim o osiągi, dlatego cieszymy się, że dołącza do nas taki partner jak Sharp, którego dążenie do doskonałości współgra z wartościami zespołu Yamaha GRT – powiedział Filippo Conti, kierownik drużyny. – Jestem przekonany, że będzie to solidne partnerstwo, a Sharp zapewni nam najnowocześniejsze technologie, których potrzebujemy do odnoszenia sukcesów w tych coraz bardziej zaciętych mistrzostwach.

W cyklu mistrzostw świata superbike’ów firma Sharp będzie reprezentowana na trzynastu zawodach w Europie i poza nią. Oznacza to wzmocnienie obecności marki Sharp i kolejny krok na drodze jej ekspansji. – Sharp chce umocnić swoją obecność w Europie i zwiększyć rozpoznawalność swojej marki wśród konsumentów. Współpraca z jednym z najbardziej utytułowanych zespołów motocyklowych na świecie stanowi dla firmy Sharp znakomitą platformę do ponownego zwiększenia widoczności marki – mówi Kai Thielen, dyrektor marketingu na obszarze Europy. – Cieszymy się na wspólne rozpoczęcie udanego sezonu wyścigowego 2020.

Źródło: Sharp

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę