Skutery elektryczne Askoll biją rekordy sprzedaży

Askoll
1.8.2018

Na przestrzeni trzech ostatnich lat, Askoll potroił sprzedaż swoich skuterów, osiągając w swoim kraju 75% udział w rynku elektrycznych jednośladów, co zapewnia mu czwarte miejsce w całkowitej liczbie nowych rejestracji skuterów do 50 cm3 we Włoszech.

Tym samym Askoll wyprzedził takie marki jak Yamaha, SYM czy Peugeot. Oczywiście wynik ten nie byłby możliwy do osiągnięcia bez sprzedaży w sektorze biznesowym. Skutery na prąd w dostawie jedzenia potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o koszty eksploatacji. Przekonały się o tym takie rozpoznawalne sieci restauracji jak Domino’s Pizza, Sushi Shop, Vapiano czy Burger King – posiadające w swoich flotach w całej Europie blisko tysiąc pojazdów tej marki.
Według obliczeń polskiego importera, elektryfikacja floty pojazdów zwraca się już po przejechaniu 15 tys. km, więc w przypadku intensywnych użytkowników, niejednokrotnie szybciej niż w jeden sezon. Zakładając 4-letni okres eksploatacji pojazdów, oszczędności wynikające z odejścia od spalinowych mopedów na rzecz elektrycznych, wyniosą co najmniej 10 tys. zł na każdym skuterze. Co za tym idzie, we flotach składających się z kilkudziesięciu skuterów, oszczędności idą w setki tysięcy polskich nominałów.

Trzeba uczciwie przyznać, że skutery elektryczne nie są nowością ostatniego sezonu. Wiele sieci pizzerii i restauracji testowało już w przeszłości elektryczne pojazdy, jednakże skutki tych testów bywały różne. Obniżenie kosztów bieżących od początku było zauważalne, jednak dokuczliwe w codziennym użytkowaniu bywały zbyt krótkie zasięgi, słabe przyspieszenie, częste usterki i ogólnie przeciętna (jeśli nie dramatyczna) jakość wykonania.

Tymczasem to właśnie za sukcesem producenta z Włoch stoi niezawodność, znakomita jakość i nowoczesne technologie. Te wszystkie zalety wciąż byłyby jednak niewystarczające, gdyby producent nie wsłuchiwał się w potrzeby swoich przyszłych klientów – ponad 30% produkowanych pojazdów to jednoślady przygotowane pod indywidualne zamówienia.

Więcej informacji:
www.velomotors.pl
www.askollelectric.com

Źródło: Informacja prasowa Askoll

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę